Druhá grafická karta, CrossFireX

Ahoj, Mám dotaz zdali se vyplatí koupit další grafickou kartu k té stávající, popřípadě jakou by jste doporučili (z bazaru). Nechci do toho moc investovat.Moje sestavaMotherboard: Gigabyte GA-MA790GP-DS4HGrafika: Sapphire Radeon HD 4870 1GB GDDR5RAM: Kingston HyperX 4GB (2x2GB) DDR2 800 CL4Procesor: AMD Phenom II X4 920Zdroj: Corsair VS650 Díky

Odpovědi na otázku

Ne nevyplatí.Řešení, kde se použijí dvě a více grafik má smysl v 99% případů pouze tehdy, pokud neexistuje na trhu žádné výkonnější řešení.Herní PC z toho už neuděláte. Je to stroj na dožití.

Ani pokud seženu stejně výkonnou kartu jako je v PC do 500 korun. Jde mi jen o to abych měl o trochu více FPS. Nečekám že by se tím PC vyrovnalo dnešním herním PC.

Jo zkusit to můžete. O tom žádná. Nějaký starší bazar.

PS: Abych to upřesnil k vaší otázce. Ano, nová grafika vám, pokud bude silnější, samozřejmě pomůže ve hrách co už hrajete, ale na dnešní poměry je to prostě už přežité PC. Nelze tedy očekávat, že si zahrajete nějakou současnou AAA hru.

Stačí abych měl v CS go víc fps momentálně mám něco kolem 60

pri RAM 2x2GB , DDR2 ? Uvažujte nad výmenou PC . Každú korunu čo tam vopcháte v podstate vyhodíte von oknom. Lebo na čo sa pozriete potrebuje výmenu , začal by som základovou dosku a následne procesor , RAM, samozrejme GK a na 99% zdroj. Možno skrinku použijete , aj to pochybujem.

Co je špatné na zdroji?

Ďalší expert:1. GK (GPU) musia byť rovnaké2. 2x HD 4870 = 250W - topiť to bude slušne3. výkon 2x GK nerovná sa 200%4. GK vyžaduje napájanie - máš dosť konektorov? Plus to bude papkať dosť5. nie všetky hry využijú CF6. radšej GTX 1050 a vyššie a máš jednu GK s TDP menším o 175W!7. SLI/CF = šutering8. ak sa chceš rozšúpnuť, kepšie by bolo mať 8 GB RAM9. ideálne je novší PC, kde máš na výber od Pentia 2c/4t po i7K 4c/8t10. doska by mala režim CF podporovať

Grafické karty musia mať aj rovnaký BIOS pre správnu kompatibiltu. Tak ako píše lubokubo, 2 grafiky sa nerovná 200%, max. 150% a i to je ideálne iba pri reálnom renderingu.