Druh a verze windows, vliv na hardwere ?

Dobry den, mam prosbu, je mozne ze muze ovlivnit, ci znicit, hardwere na tom jaky je windows, naistalovany. Konkretni pripad, notebok MSI EX600X-032CZ puvodne zakoupeny win Vista, provozovany na win 7 a posledni win 10 chtelo update a kdyz jsem nainstaloval, tak odesla grafika, dal jsem do servisu a znovu preistaloval. Problem nastal, kdyz jsem istaloval ovladace, jinak jel dobre, po reistalaci win, zavadim hned ovladace a pak se to stalo znova. Servis na to, tento notebook, neni na win jiny nez 7. Prosim vase nazory.

Odpovědi na otázku

Grafika neodešla kvůli ovladačům. Na druhou stranu, nikdo ti nezaručí, že to pojede stabilně s jiným OS než pro který to má podporu výrobce.

Tak chapu, ale zajima me hlavne to, zda se to muze znicit, prehrivat se atd.

Verdik servisu, rozbita grafika, proto ze jse udelal update na win 10, tak ze to stale propaguji a cpou to do oznamovaci oblasti update na win 10

Pokud jsi neprováděl nějaké neodborné zásahy do Biosu - overclock apod. a nehrabal se v notebooku vevnitř, tak samotný běh systému nemůže způsobit zničení grafiky.Přehřívat se to může pokud tam běží něco náročného, nebo je tam nějaký vir apod. Dost často se to přehřívá, když je to vevnitř zasviněné - ale to by si v servisu všimli. Pokud na tom hraješ hry, tak se to přehřívá tím.Ale nemůžeš zničit grafickou kartu jen tím, že si budeš číst email místo na Win7 ve Win10. Nicméně Win10 nemusí být stabilní, může se to třeba restartovat atd. nebo můžou padat programy, ale žádné trvalé poškození.

Diky, to znamena ze v servisu, kecali, taky se mi to zdalo divne, proc bych nemohl, dat na opraveny PC, windows jaky chci, kdyz podpora ovladacu, pro ne pod win 10 je.Rekly preinstalovat windous, tak jsem to tak udelal, ale ze jen win 7 32 bit a uz ne win 10 64 bit, to jsem se divil az pri te posladni navsteve, ze by istalace OS, mohla poskodit hardwere.

vzhledem k tomu, že běžně provozuju linux místo windows, tak bych o tom musel něco vědět Je 1000x větší šance že hardware zničíš například pravidelným hraním her na notebooku, co na to není stavěný.

HW, hlavne GK môže poškodiť škodlivý kód, ktorý bol súčasťou "špinavého" OS.

Jenze, tohla byli prave naistalovane, win 10, jeste bez ovladacu.