» Poradna » Ostatní

Drony

Zdravím, líbí se mi představa natáčení některých akcí s dronem. Koukal jsem na ně v různých e-shopech:1) Jak to, že jeden dron stojí 2K a jiný 50K? Co "dělá" tu cenu a stačí začátečníkovi nejlevnější dron? (ale menší investice se nebojím, vím, že mě to bude bavit)2) Nerozumím systému ovládání přes Wi-Fi nebo Bluetooth. Co když "uletím" že signálu, to jako dron spadne? A co dosah (zvl. v případě Bluetooth)?3) Legislativa - Kde mohu létat? Je potřeba nějaké povolení?Moc díky za reakce.

Odpovědi na otázku

Dron by měl mít GPS a kompas (ideálně ne z GPS dat, ten není tak přesný), a možnost při úletu se vrátit na počáteční souřadnice. Netuším, ale jakým způsobem se vrátí ve smyslu stoupání a klesání, nemůže znát ,ve který výšce jsou překážky.Nevíte o dronovi, který by se v nouzi vrátil podle úrovně signálu ? Přece jde poznat nebo odhadnout a interpolovat úrovně signálu.

Čo ale v prípade, ak budeš potajme natáčať prsnatú ženskú na terase pri opaľovaní "hore bez" a ona ti drona zrazí "koštětem" k zemi.

2) Ten za 2K spadne, ten za 50K se k tobě vrátí, nebo v nouzovém režimu přistane. A ještě ti dá vědět, kde je.

pánové...ne každá prsnatá ženská je "blbka s koštětem"...já bych dron "velmi rázně přinutila tvrdě přistát"...a už by ani za 50K nedoletěl ;D na to vemte jed!

Případně i další články odtud:http://www.droncentrum.cz/

1) Záleží na tom jak moc je ten dron hračka pro zábavu nebo pro profesionálnější využití. Taky z jakého materiálu, jaká kvalita a tak.2) Dosah bluetooth je pár metrů, takže to bude spíš tak na lítání v obýváku. Wi-fi (tedy na 2.4Ghz nebo 5Ghz už má dosah vyšší i kolem 1,5km). Když dron uletí ze signálu tak záleží co má za software - tedy je-li přítomen fail-safe mechanismus. Ten při výpadku třeba zakotví na místě a čeká (či pomalu klesá) nebo vypne motory. Záleží jak je to nastavené.3) Legislativa je složitější. Pokud bys to chtěl provozovat komerčně, tak potřebuješ povolení od UCL. Pak se drony rozdělují na UAV (je schopné samostatného letu, takže pozor na nějaké ty návratové moduly a tak) a normální RC model, který se musí řídit. Pokud obsahuje gps modul, tak ne pro řízený let. Prostuduj si tyhle vlákna a pokud ti nebude něco jasné, tak se i tam zeptej:http://www.rcmania.cz/viewforum.php (coptery neboli drony, rozcestník)http://www.rcmania.cz/viewtopic.php (aktualni situace ohledne dronu)http://www.rcmania.cz/viewtopic.php (kde se smi letat)Obecně nelítat v okruhu 5km od letiště, ne výš jak 300m a ne blíž jak 150m od domů a ne nad lidma. Sledovat vzdušný prostor a pokud něco letí v kolizním kurzu, tak se okamžitě uklidit pryč, aby nedošlo ke kolizi.