» Poradna » Ostatní

Dron

Dobrý den, rád bych vás požádal o radu s výběrem dronu pro začátečníka.Jaký model byste doporučili v poměru cena/kvalita ?Byl bych rád kdyby uměl nahrávat video v relativně dobré kvalitě a nejlépe online přenos a aby ten obraz stál za to tak i nějakou stabilizaci zřejmě ale moc se v tom nevyznám. Další funkce jako jsou sledování objektu atd. by byly fajn ale do začátku asi ne tak podstatné jako je online přenos.Popř. riskovali byste u levnějších modelů i koupi na AliExpressu když se jedná o naučení ?Děkuji vám za případné rady a typy

Odpovědi na otázku

Video v dobré kvalitě, stabilizace, sledování objektu?Zapomeň na AliExperess a nachystej si aspoň 20kLevné koptéry jsou zábavné na létání, ale pokud ti jde o solidní video, tak je pusť z hlavy.

nemáte tak docela pravdu, koupil jsem Hubsan H117S s dodávkou z českého skladu za cca 6000 Kč, který natáčí video ve 4k v parádní kvalitě. Jsem s ním nadmíru spokojený. Už ho ale z CZ skladu nedodávají a je o něco dražší.

Cenový limit? Použitelné z hlediska kvality videa začnou být minimálně od 10 tisíc výše, spíš ale 20. Cokoliv levnějšího tam má kameru jen jako ozdobu a zbytečnou zátěž, protože to nebude ani na úrovni těch nejlevnějších šmejdovních akčních kamer. Pokud chceš na blbnutí, tak počítej od 3-5000 výše (poznáš podle brushless motorů), ale to nebude mít použítelné video, tam musíš pořádně přitlačit.

DJI Mavic mini, nic levnejsi asi nema vyznam, pokud ti jde o kvalitu videa.

DJI má solidní výrobky i v nižší třídě, ale nevím jaký máš rozpočet. A taky mám dojem, že máš trochu přehnané požadavky.