» Poradna » Ostatní

Dron Mavic Mini nebo Air 1

Zdravím,zvažuji koupi drona od DJI. Bude to můj první dron a mám nulové zkušenosti. Rozhoduji se mezi Mavic mini nebo Air 1...Co by doporučil člověk se zkušenostmi?Díky...

Odpovědi na otázku

Tvůj první dron by měl být Cheerson CX-10 (nebo některý z jeho četných klonů). Až s ním dovedeš kroužit kolem obýváku a desetkrát po sobě bez nehody přistát, má smysl uvažovat o dalších dronech.

Ja zkusenosti nemam, ale letal jsem jak s Xymou za tisicovku, tak s Mavic Mini a reknu ti, ze na Mavicu Mini se s drony letat nenaucis - az moc ti to "pomaha"...

Tak zadny ze spotrebitelskych dronu neni o tom si zalitat nebo se naucit litat, ale o tom ze si chces poridit "zajimave" fotky a videa ze vzduchu.Z pohledu budouci registrace si Mavicem Mini nepomuzes, takze to bude o tom jestli vyuzijes vlastnosti ktere ma navic Air 1. To ale at poradi nekdo dalsi, v tomhle moc prehled nemam :)

Já bych doporučil tohle řešit na stránkách věnovaných dronům.

Zapada to do kategorie ostatni spotrebni elektronika, o tom ze tu obcas o dronech vyjde clanek nemluve, takze to zase tak mimo neni

Nepíšu, že je to mimo. Je ale snad jasné, že na stránkách věnovaných dronům najde mnohem víc zkušených dronařů, než v PC poradně.

Neptej se zde. Tady najdeš maximálně pár lidí, co s tím lítají. Najdi si nějaké fórum, které se věnuje přímo dronům:https://www.google.com/search

To víš že jsem hledal přímo dron fórum, ale když už jsem něco našel, nebyl tam aktuálnější příspěvek než 4 měsíce starý...zkrátka nenašel jsem aktivní komunitu zatím.

Zkus treba FB skupiny tomuto se venujici, dost se to presunulo z klasickych diskuznich for tam. Muzes zkusit i modelarska fora, treba RCManii, ale tebou zamyslene jsou vice spotrebni produkty pro bezne uzivatele, nez model.Zakladni by jsi ale mel ziskat z recenzi a podle toho usoudit jestli bude Mavic Mini postacujici nebo jestli vyuzijes lepsi kameru a dalsi senzory na Air1

No beru to takhle...Miniho koupím cca za 13k (new), za ty samé peníze koupím minimálně létaného Aira první generace, který má navíc senzory kdybych ho náhodou poslal kam bych nechtěl + active track který se mi docela zamlouvá. Samosebou senzory nezastoupí pilota, to je jasné, jen je to taková větší jistota že svoje peníze nezametu do igelitky hned první let Takže jsem tak trochu asi rozhodnutý, ale zajímali by mě právě ty konkrétní zkušenosti, zda je to co má Air navíc využitelný nebo spíše ne. Každopádně díky za tip na fb...to by mohlo být nakonec asi nejlepší

Air 1:+ 4K video+více možností nastavení video => více moznosti pro postproces+ senzory vepředu, vzadu, dole => umi active track, tedy sledovani objektu a taky hlida proti pripadnemu stretu s prekazkou- výdrž cca 15 minut- cekal jsem vetsi dosah ovladaceAir mini:+ Výdrž cca 30 minut+ Lehčí než Air+ Lepší dosah ovladače - pouze 2,7K video, ale kvalita srovnatelna s AIr 1- senzory pouze dole => neumi active track, ale taky se s nim snadneji vysekasPokud hledas dovolenkove zabery, potom bych sel do mini. Sam mam Air1 a ten dosah ovladace je opravdu limitujici, delka letu by mohla byt taky delsi. Sice jsou 3 baterie v kombu, ale musis vzdy pocitat s nejakou rezii vzletu / doletu na misto nataceni a navratu, takze za tech 15 min. se toho moc natocit neda.

Air1 jeste umi fotit do RAW, pokud je to pro tebe dulezite. Mini to v dobe vydani nepodporoval ale byla nadeje, ze to casem v ramci firmware povoli, ale nevim jak to dopadlo.