» Poradna » Programy

DRM ochrana audio souborů

Koupil (!) jsem si přes internet jedno hudební album a stáhl ho ve formátu WMA...jaké bylo moje překvapení, že si ho teď nemůžu nahrát na iPod, neboť je chráněno ochranou DRM...pídil jsem se po nějakých řešeních, ale nic nezabralo - FairUse4WM mi vyhazuje hlášku, že vykonal neplatnou operaci blabla atd...mirakagi sice něco "převede", ale je to jen něco malého a nemá to žádný efekt... nevíte jak se té ochrany zbavit? děkuji :)

Odpovědi na otázku

pokial je to vo windows media audio ver.9.1 alebo wm pro a vyššia,tak zatial nijako

Vypal to v tom Media Playeru jako hudební cd a v iTunes si to grabni do mp3 - dáš za to 5 korun za cd ale je to rychlejší než stahovat/kupovat program na odstranění drm, který znám jen jeden opravdu funkční a není zrovna nejlevnější.

a naco kupujes hudbu cez internet, ked si to mozes stiahnut zadarmo v mp3kach a nema to ziadnu ochranu. Pripojis sa do nejakeho ceskeho dc hubu, vyhladas a stahujes.

Tady se da jen vyjadrit podiv nad tim, proc jste si kupoval temer nepouzitelnou hudbu... :o(

Chaaa-chaaa!
priste uz takove hlouposti jako kupovat nepouzitelna data nebudes...

ježiši prostě sem nevěděl že to je s ochranou, všem co mi poradili děkuju, ti dokonalí, co všechno věděli již od narození, tak nad těmi se radši nepozastavuji :P z toho webu sem si kupoval víc alb v mp3 a bez problémů, nenapadlo mě že tam bude i taková s*ačka...

Obdivuji te, ze si jako jeden z mala kupujes skladby pres internet. Nevim co konkretne to bylo, ze to muselo byt z internetu, ale duvod jsi asi mel. Ja osobne kdyz se mi neco skutecne libi, koupim si original CD a kdyz si chci jenom neco poslechnout, mrknu se po webu, protoze sehnat se da bez vyjimky vsechno, nekodovane a zdarma.

důvod jsem měl...u nás se to album prodávalo jedině přes internet, tudíž bych nejspíš čekal několik týdnů a to se mi nechtělo...a taky to bylo přes internet o několik set levnější. ale jinak taky preferuju originálky, je to příjemný pocit :)

Stgáhni si z netu program Audacity. Hudební album vraž do něčeho, v čem hraje, toto zařízení propoj se vstupem zvukové karty a programem Audacity znova zdigitalizuj. Tím se DRM spolehlivě zbavíš.

Ještě bych dodal, že tímto způsobem se spolehlivě zbavíš jakékoli ochrany, vč. rootkitů a pod. A nejde o prolamování účinné ochrany, ale o legální techniku pořizování audiozáznamu! Protože to, co nahraješ tímto způsobem, nelze rozeznat od hudby, stažené z radia, nebo TV. A Audacity je freeware.

Najhoršie je to, že na všetky ochrany vždy doplatí ten, kto je poctivý. A pirát sa len smeje. Už viac krát som na to žiaľ doplatil, a od vtedy si dávam pozor. Z toho snáď plynie aj ponaučenie pre teba. Zásadne kupuj mp3 bez drm, a keď je vydavateľ taký hlúpy, že bez nej hudbu nevydá, tak vieš, čo máš robiť...