» Poradna » Programy

Driver pro Psion LZ64

Kvůli mé práci potřebuji používat prehistorický přístroj - Psion LZ64 ( viz. http://archive.psion2.org/org2/manlzop1.htm ) . Ano, opravdu i když je to k nevíře, v mém oboru jiný přístroj než tento starý Psion výpočty v oboru Geodezie nevyřeší. Hledal jsem na internetu a na fórech ovladače pro tento model, ale nikde jsem je nenašel. Dokázal by mi s tím někdo z vás pomoct?Mám 64 bit. verzi Windows 7 Ultimate , na dalším počítači 32 bit. Windows XP Professional .Odpovídejte prosím jen k tématu - komentáře typu pořiďte si nový přístroj vynechte

Odpovědi na otázku

Dobrá. Pořiď si starý počítač se starým OS, kde ti to funguje (třeba i virtualizovaně).

Ano, i nad tím jsem přemýšlel. Myslíte, že u starého OS (virtualizovaný MS.DOS. např.) nebudu potřebovat ovladače? Jinak pod Windows 7 / XP to bez virtualizace asi nepojede, co? Dalo se to čekat, Psion pochází z roku 1987 ...

No a jak jsi to připojoval k počítači předtím?

Dřív jsme neměli potřebu připojovat Psion k PC

K čemu potřebuješ ten driver? Nejsem si zcela jist, ale tyhle přístroje měly sériový port, nepletu se? Tím to asi máš připojené k té totálce, nebo čemu, ne?Takže pro komunikaci by žádný driver neměl být snad ani potřeba, jen nějaký program na obsluhu. Jak to vlastně používáš? Připojíš k PC a pomocí toho programu stáhneš z interní paměti nějaký soubor hodnot, který uložíš jako texťák, nebo nějaké CSV, ne? Pokud máš ten původní program, předpokládám v DOSu, asi by šel nastavit nějaký DOSBOX nějak takto: serial1=directserial realport:com1a tím připojit "fyzický" sériový port počítače k aplikaci běžící v tom DOSBOXu.Jinak obslužný SW pro 64bit Windows vcelku určitě neseženeš, holt budeš muset jít cestou nějaké virtualizace nebo emulace..

Dřív jsme zapisovali hodnoty ručně do zápisníku měření, psion sloužil pouze pro terénní výpočty. Teď chceme zaměřené body uložit do Psionu a následně vyexportovat (do .txt nebo .csv) a importovat do měřišckého programu Geus. Připojení je jak píšete přes sériový port, ale dostala se nám do rukou redukce ze sériového portu do usb. Pokud bych virtualizoval ms dos, bylo by možné nějakým parametrem naemulovat USB na sériový port? Tzn. aby si dos myslel, že má psion připojený sériově a ne přes USB?

Mé zkušenosti s těmi USB redukcemi jsou naprosto tristní. Nespojoval jsem to tedy s Psionem, ale s různými ústřednami a měřáky a v drtivé většině případů to nefungovalo. Zkusit to můžete, ale nevěřím tomu.Rozumím tedy dobře, že máte nějaký software, který umí z toho psionu ty data dostat a uložit do PC?

Zatím mám jen software, který umí stažená data z přístroje zpracovat, nikoliv dostat do počítače.

Tak už se mi to podařilo rozjet !!. Cca 3 hodiny hledání nejvhodnějšího ovladače (který vůbec není dělaný přímo k dané redukci !) pomohlo. Psion už se připojí k PC, takže by neměl být problém si natáhnout data do PC. Nemáte někdo osvědčený program na komunikaci se staršími Psiony? Stáhl jsem si Psi2Win,, ten funguje ale data nedokáže vyexportovat např. do .xls nebo .txt .

Zavolejte mi kdykoliv na 603 328037.