» Poradna » Programy

Driver na ATI Radeon

pouzivam SuSE 9.2zo stranky ati som si stiahol driver na ATI Radeon 9000, fglrx_6_8_0-8.10.19-1.i386.nainstaloval som ho a ked som restartol pc , tak mi X Windows nenabehlo.obrazovka zostala v konzole.nenabehne mi ani po zadani startx.ked spustim midnight commander, tak subor xorg.conf je cervenej farby(neviem ci je chybny) a nejde mi ani prezerat a ani editovat.v com moze byt problem?dik.

Odpovědi na otázku

Dej ls -l /etc/X11/xorg.confa napiš sem výsledek, z toho poznáme víc.

myslis prava?tam mi vypise, ze mozu vsetci citatale nebolo by skor lepsie sem hodit, co vypise po zadani prikazu startx?hostname: Host name lookup failurehostname: Host name lookup failurexauth: (stdin):3: bad display name "/unix:0" in "add" commandX Window System Version 6.8.1Release Date: 17 September 2004X Protocol Version 11, Revision 0, Release 6.8.1Build Operating System: SuSE Linux [ELF] SuSECurrent Operating System: Linux linux 2.6.8-24-default #1 Wed Oct 6 09:16:23 UTC 2004 i686Build Date: 04 October 2004 Before reporting problems, check http://wiki.X.Org to make sure that you have the latest version.Module Loader presentMarkers: (--) probed, (**) from config file, (==) default setting, (++) from command line, (!!) notice, (II) informational, (WW) warning, (EE) error, (NI) not implemented, (??) unknown.(==) Log file: "/var/log/Xorg.0.log", Time: Tue Feb 22 00:48:57 2005(==) Using config file: "/etc/X11/xorg.conf"(WW) fglrx: No matching Device section for instance (BusID PCI:1:0:0) found(EE) No devices detected.Fatal server error:no screens foundPlease consult the The X.Org Foundation support at http://wiki.X.Org for help. Please also check the log file at "/var/log/Xorg.0.log" for additional information.XIO: fatal IO error 104 (Connection reset by peer) on X server ":0.0" after 0 requests (0 known processed) with 0 events remaining.