DRAM voltáž MSI bios

Ked zadam v biose XMP profil, alebo rucne nastavim voltaz DDR na 1.35 bios to ignoruje a stale je tam hodnota 1.36v preco? Musel som zadat hodnotu 1.34v aby som mal spravnu hodnotu 1.35v https://ctrlv.cz/np4X

Odpovědi na otázku

A jak víš, že tam je 1,36V? Není to třeba tím, že to prostě jen nedokonalé přesně měří? Ale i kdyby, tak je to úplně jedno. 1,35 nebo 1,36V je úplně bezvýznamný rozdíl.

ako to viem? hodnotu vidim v biose vid screen, alebo HW monitor

na predoslej asus doske som mal hodnotu aku som zadam u MSI je rozdiel preto ma zaujima preco

Takže znovu, jak víš, že to není jen nepřesné měření? Jinak je úplně jedno, kolika programy to "změříš", protože BIOS i všechny programy ve skutečnosti nic neměří, ale jen přečtou hodnoty, co ukazuje senzor na desce. Každopádně neřeš blbosti, tohle je naprosto bezvýznamná odchylka, nemá to na nic vliv.

ok dakujem za odpoved

To je věc, kterou se normální člověk absolutně nebude zabývat - je to míň než 1% odchylka od nominálu a je to hluboko uvnitř dovoleného rozptylu parametrů součástek.

Bios to neignoruje, pokusim se ti to vysvětlit.Kontroler napájecí kaskády, neumí kroky po 0,01V.Třeba moje základní deska X470 má "napíjecí kroky" 1.360V - 1,376V - 1,392V - 1,408 - 1,424V - atd.Má jenom tyhle napíjecí kroky, bez ohledu jaké napětí nastavim v biosu.Příklad: nastavim v biosu 1,370V, v skočí mi na krok 1,376V které měřim ve Windows.Napětí ramek vždy kontrolovat ve Windows, bez ohledu co je nastaveno v Biosu.Rada pro tebe, padne ti to, protože ramky podvoltuješ.Deska to nastavila správně 1.360V, ty se to snažíš podvoltovat.

oprava : neumí kroky po 0,001V nebo 0,005VJemný napájecí kroky pro ramky jsou důležitý pro taktování ram.Moje deska má kroky cca po 0,016V, to je hrůza, pak to musim dohánět ProcODT/RttPark a doladit CAD. Protože jsem línej doladit ramky, mám nastaveno 3600MHz 14-17-17-17, strop ramek mám 3733 14-17-18.

0,001V - to jsi upad na hlavu - jenom ztráta na vedení mezi 1. a 4. slotem je větší.

Mě nezajímá nějaká ztráta, mě zajímá jemný ladění napětí ram. Drahý základní desky to umí, mě by stačilo kroky po 0,005V.Nemusíš mě napadat, nebudu kvůli tobě hledat základní desky které to umí.

mas tam este 8 "auto" nastaveni, aj v tych sa budes vrtat? Daj pekne nazad aj to 9. na auto a stastne pouzivaj.