» Poradna » Windows (a jiné OS)

Drahý zákazníku O2, gratulujeme!

Ahoj, neví někdo, jak se zbavit této hlášky? Otevřu Chrome a vyskočí na mě:Drahý zákazníku O2, gratulujeme!O2 během následujících 7 dní (Dubna.4 -> Dubna.11) slaví výročí, během kterého Vám chceme poděkovat za to, že nás využíváte jako svého internetového poskytovatele. ATD.Zkoušel jsem vyčistit PC, vymazat historii prohlížení a vypadá to, že nic nezabralo. Děkuji za jakoukoliv reakci.Karel

Odpovědi na otázku

Me to tam lítá taky a je zajímavý, že mam zakázaný pop-up okna i přesměrování a stejně to "projde".

JJ, PC jsem celé projel CCleanerem, vyčistil historii prohlížení, odčervil a stejně to vyskakuje. Chtělo by to dát vědět idnes.cz Mají to zřejmě nějaký chycený ...

Projel CClenarem? Gratuluji, super nápad, když tam máš malware, pustit tam ještě druhý Idnes.cz nic chyceného nemá.

Projel jsem to DEFENDERem a blbne to dál

OTTakže ďalší adept na cenu hlupáka ak nerozoznáš vírus (nie koronavírus :D) od malware, adware.

Nenasel nic ani Eset ani M. Nebyl duvod je psat Ten Defender je na ironii chytry hlupaku.

Mne to dela hlasku s T-mobile."Drahý zákazníku T-Mobile, gratulujeme!T-Mobile během následujících 7 dní (Dubna.4 -> Dubna.11) slaví výročí, během kterého Vám chceme poděkovat za to, že nás využíváte jako svého internetového poskytovatele.Každý den vybereme 10 šťastlivců, kteří od nás zdarma obdrží jednu z exkluzivních cen, mezi kterými jsou například Apple iPhone 11 Pro, Samsung Galaxy S10, Apple Watch. Štěstí je na Vaší straně, protože byla vybrána 2001:1ae9:fb:d600:1973:46d5:55ce:87ac právě Vaše IP adresa.Pro získání ceny musíte odpovědět na krátký anonymní průzkum, který naleznete níže. Pospěšte si! Tuto pozvánku obdrželo dalších 8 uživatelů a dnes již zbývá předat pouze 2 hodnotné ceny."URL je: https://eu.visitorrecordcanada.xyz/b62081a1d95c026eb9b91daa4... Parametr trackID je evidentne pro identifikaci utoku/kampane. Prijde mi to jako phishing. Jen nevim, zda je problem na strane webserveru a nebo u mne na PC.

Btw, jde o win10, chrome browser, router od TM nejaky zakladni zyxel.Vse patchuju pravidelne, jakmile se objevi update, vcetne routeru.

mně se to děje v opeře a u windows 7

Ahoj, nehodlám se přít o účinnosti, nebo platnosti CC v PC. Mám s ním dobrou zkušenost a moc mě nezajímají Tvoje narážky na tento program (aplikaci). Opravdu děkuji za radu.

Ano, každý uživatel s ním měl dobrou zkušenost, než mu zboural OS Ale OK.

No a co tedy poradíš?

Přejít na Linux.

Chapu, ze prejit na Linux je pro nektere i nejlepsi lek na rakovinu, ale jak to pomuze ? Google je linuxova firma, Chrome s Chromiem bezni na linuxu taky, takze predpokladam, ze tam se to bude dit taky.

Co tady čtu ty věčné problémy Woknařů, tak to se mi na Linuxu neděje. A ani s Chromiem.

Pokud si správně nastavíš prohlížeč, tak ne.

Cc ti odstrani tak akorat nepotrebne soubory a zaznamy v registru. Pokud nevis co delas, muze naborit system. Cc ale v zadnem pripade nehleda mallware a podobne sracky, takze nastroj k prdu. DzejBi alias JackBrno ma v tomhle pravdu. Muzete mit klido napadene routery/modemy, kde vam presmerovava dns, zalezi co mate za poskytovatele...Na odvsiveni byl a je dobry adwcleaner, a mallwarebytes. Kdysi byl vyborny, ted ale poslouzi.

Ccleaner není problém, jen s ním hlavně nečisti registry. Tím si skutečně koleduješ o problém.

Čistit registry můžete, ale musíte je zálohovat.

Hmm uzasna uvaha. Udelas zalohu registru celou. Pak si to cc vycistis, neco duleziteho smaze, pc nenajede, obnovis ze zalohy a mas registry jako na zacatku, pul dne vprdeli a vysledek 0. Nekdy by lidi meli spise premyslet a porekadlo mluviti stribro, ale mlceti zlato tady plati.

Upřímě:Mě nikdy CCleaner nic v registrech nepoškodil. Přesto zálohuju.

Me taky nic neposkodil a nezalohuju system. Jelikoz nepouzivam win a ani cc. Zalohuju pouze dulezite dokumenty a foto co nelze nahradit. To mi staci

asi je to lokalizované len pre ČR? na stránke idnes nič. používam chrome beta a ABP

Ano, gramatika toho webiku a klikatek je bezchybna. Evidentne to umi poznat poskytovatele inetu, mne to hlasi T-Mobile, jinym to pry hlasi O2, Schvalne, zda to umi poznat i Vodafone a nebo lokalni mensi hrace. Dal mi to hlasi moji docasnou IPv6.

Ano, mne to pise Drahy zakazniku UPC

Poznat ISP není nic složitého...

já teda O2 nemam a hlásí mi to O2

je to jako nákaza, ted mi to během 5 minut naskočilo 4x a abych tu mohl cokoliv napsat musel jsem vypnout wifi - dycky mi to vezme stránku žive a ani to nejde odpálit křížkemPéče o zákazníky UPCDrahý uživateli UPC, slavíme výročí a právě Vy jste byli vybráni jako možný vítěz dnešní ceny!Pro její získání musíte odpovědět na několik jednoduchých otázek našeho anonymního průzkumu!včera mi to vyskočilo 2x a vždy to šlo x poslat pryč. Večer trvalo 5 minut vypnuti a dnes jsem nahodil systém jen náhodou, byla černa obrazovka, jen kontrolky blikaly. Třetí pokus, zavibrovalo, pak logo a přihlášení

Mám stejný problém, jediná nalezená webová stránka k problému je tato diskuze. Napsal jsem report na Eset, nejspíš je to dnešní novinka.

Dělají to pouze prohlížeče s jádrem Chromium. Firefox je v pohodě.

Mohu potvrdit (Chrome + Edge blbne), Firefox ne, navic u Chromu se mi objevilo, ze je spravovan organizaci. Zatim mi to dela pouze u stranek idnesu.

Neni to pravda. Deje se mi to ve Firefoxu uz od vcerejsiho rana. Pouze na strankach idnes.cz.

co mas za router/firewall?

Vymazal jsem všechna cookies spojená s tímto webem, lze pomocí kliknutí na zámek vlevo od adresy webu.

pokud to nahodou pomuze, tak oredpokladam, ze pouze docasne... to opravdu neni reseni

Kurvonavirus, nepomohlo mi ani smazat historii a provést zdařilý restart ,o výhrách hlášku na celý displej jsem zjistil u/od pěti operátorů

Novinka to neni. Ja to reportoval T-Mobilu uz pred par dny, myslim, ze ve stredu. Oni si hlidaji, zda nekdo nepouziva jejich znacku pro ruzne kampane, takze ocekavam od TM vyjadreni, co zjistili. A nebo aspon informaci v e-tisku, ze probiha podobna kampan tvarici se jako operator internetoveho pripojeni.

udajný UPC Vodafone (obě značky v hlášce, mě s tím otukával už v neděli, ale nebyl drzý jak dnes

Mne skace ode dneska uplne totez, akorat ze Drahy zakazniku UPC. Take se toho neumim zbavit, dela to ve vice prohlizecich, v Chromu zadne negooglove doplnky nemam. Chrome mi take zacal psat Spravovano vasi organizaci. Lmhosts nemam. Zatim mi prijde, ze to dela pouze u stranek idnesu.

Odinstaluj si Chrome a znova nainstaluj

Spíše odinstalovat Chrome a nainstalovat Firefox.

to vypada, ze v nekterym z reklamnich systemu je dynamicka reklama, ktera text meni podle ooeratora na zaklade nejake geoup databaze.proboem nemusi byt vubec v pocitaci

níže uvedené mi vyskakuje v části kde bývají reklamy (v pravo od vlákna poradny){"ads" : [{"adType" : "BANNER","targetingType" : "contextual","bannerUrl" : "https:\/\/d49-a.sdn.cz\/d_49\/c_img_G_G\/vEkzh4.jpeg","clickUrl" : "https:\/\/c.imedia.cz\/click?adurl=http:\/\/clickserve.dartsearch.net\/link\/click%3Flid%3D43700023524312089%26ds_s_kwgid%3D58700002730867470%26ds_url_v%3D2%26ds_dest_url%3Dhttps:\/\/www.avg.com\/cs-cz\/ppc\/protection-free%3Fppc%3Dn3%26utm_source%3Dseznam%26utm_medium%3Dcpc%26utm_campaign%3Dcs-cz_bav_dis_gen_pro_szn_dtp&c=P4PTUHWIW9HTIE6YYEFHDQG3T

imedia.cz patří do /dev/null

Imagehttps://oz.kurzy.cz › seznamcz-as › s...SEZNAM.CZ WWW.IMEDIA.CZ - ochranná známka, majitel Seznam.cz ...Zdroj, ÚPV-ČR. Číslo spisu, 424852. Reprodukce/Znění OZ, SEZNAM.CZ WWW. IMEDIA.CZ - ochranná známka. SEZNAM.CZ WWWMe seznam psal ze jsem si neco od nich odstranil a ze to mam vratit - zeptam se jich v pondeli onlineA to psani v casti reklam vpravo ve w10 se mi ukazuje uz i v mobiu v chrome nahore tedy opet v reklamni casti. 3 dny nepudu na net ty problemy a cas tim ztraceny nestojo za to - zkurveni hackeři

a v mobilu z dnes z reklami časti {"ads" : [{"adType" : "BANNER","targetingType" : "contextual","bannerUrl" : "https:\/\/d49-a.sdn.cz\/d_49\/c_img_F_M\/6SDCt1.png","clickUrl" : "https:\/\/c.imedia.cz\/click?adurl=https:\/\/www.valetol.cz\/zakladni-informace\/%3Futm_source%3Dseznam%26utm_medium%3Dcpcvalue%26utm_campaign%3DValetol%2B-%2BO%2B-%2BPCM%26utm_content%3DPCM-970x210.png&c=J3ZPRKYGKFYW49AVGVAZ3AXEQXHBF6UAYTQXRMEKC42QIHID72PKN6YHKVFWI39KVCTR2TNYC7R3PF54F7PP7GURIIQVKKX46CESDSCUXJQBP3XBBVEYSYBSUIVQZ7GP62NVTXG4BRUVM9WB8BAK5NXKUEBN7VKHWQKFSEH9H8CW6AUC9MYXZ6W6JACMATV6PJEAMGPG362EEGT7CBQPR2EZTSTreba me to nabádá koupit si Valetol

Nemusi, muze to byt napr. malware nekde po ceste (router, webserver), ktery reaguje na user agent v hlavicce - dela to pouze u prohlizecu s chromiem a mne zatim pouze na strankach idnesu.

A jako na potvoru pustim wireshark a prestane to

me uz to prestalo před hodinou v i dnes zdecha pesi když o BANNER mi ted naskočilo mj{"ads" : [{"adType" : "BANNER","targetingType" : "contextual","bannerUrl" : "https:\/\/d49-a.sdn.cz\/d_49\/c_img_H_I\/ugmkFD.png","clickUrl" : "https:\/\/c.imedia.cz\/click?

Odinštaluj Chrome-ho a máš po problémoch.

Zřejmě chyba DNS.Dnes mě ping na idnes.cz hází adresu 185.17.117.32 a když tam vlezu přímo , hází to chybu certifikátu. Prohlížeč odmítá zobrazit (pokud nepovolím výjimku).Při odkazu přes idnes.cz to ukazuje "Nezabezpečeno"

Zkoušel jsem to a chybu to píše jak na idnes.cz (185.17.117.32) tak i seznam.cz (77.75.75.176). Otázkou je, co to znamená?

Znamená to, že do obsahu stránky je vložena část obsahu, která nepochází ze zabezpečeného serveru. Buď má některý reklamní server propadlý certifikát, nebo ho někdo nabořil. Mimochodem už mi to začíná vyskakovat i u živě

mě dnes jenom na žive

Jeste tak rozumet jak certifikaty funguji .... boze.

Přidej si do Chromu AdBlocker a budeš mít klid.

Všechny kromě "linux-userů" vás nase*u: v "linuxích" to nedělá, chrome-nechrome, firefox-nefirefox, takže opět sračky z widlí a to je dobře...

Mohu potvrdit. Ubuntu, Firefox, uBlock, zákaz trackerů, anonymní prohlížení a NIKDY ŽÁDNÁ REKLAMA, NEBO JINÉ PODOBNÉ SVINSTVO!

přišel jsi s křížkem po funuse

Me to dela na Macu v Safari, takze neni to jenom windows.

Ahoj, řešení následující. Ze stránky která vám tuhle blbost nabízí si zkopírujte název domény, já měl rconsumerelectronics.xyz. Pomocí Total Commanderu nebo toho co používáte, dejte na složku C:\Users\*\AppData\Local\Vivaldi\User Data\ vyhledat text a zadejte onen název domény. (poznámka, Vivaldi je postaven na Chromiu, takže je jako Chrome nebo Edge)U mne to našlo cca 15 souborů. Když jsem dal vymazat historii, už byli jen dva a to "Current Session" a "Network Action Predictor". Vypněte browser a oba smažte, po spuštění se nově vytvoří.

Já používám Firefox a žádný takový problém nemám, Chrome sem měl chvilku a letěl z pc a už ho v pc nechci. Mám ho akorát v mobilu tam se mi zdá jako nejlepší.Dej si Firefox a máš po problému.

mně ta blbost začala vyskakovat včer a dnes to má jinou doménu, tím si tedy asi nepomůžeš

Pokud jsi četl pozorně, tak o tom že by se jednalo o blokování dané domény, pomocí nastavení prohlížeče, není nikde ani slovo. Šlo o to, že v dané chvíli bylo řešením smazat soubory které obsahovali doménu na které se stránka nacházela a aby je bylo možno je najít, popsal jsem postup jak na to.O to aby byla doména blokována se musí postarat buď tvůj AV, nebo správci DNS, případně si můžeš pomoci instalací doplňku 3tí strany do prohlížeče.

Chrome za to nemůže, já mám Operu a vyskakuje mi to taky. Zatím jen na Idnesu.

Opera je jen převlečený Chrome

Mně se osvědčilo používat DNS Sinkhole (Blackhole). To tyhle popupy bez problému filtruje, kdyžtak stránku s popupem přidám do blacklistu. Imedia.cz má u mě podle statistik obrovský počet pokusů o načtení - dejte ji do blacklistu co nejdřív a budete mít relativně pokoj. Konkrétně používám Pi-hole.

Jak dlouho to vydrzi nez zmeni jmeno domeny?

Tak asi měsíc, ale i déle. Vždycky potom to nové jméno domény přidám do blacklistu. Když chodíte jen na několik málo webů, tak se to dá zvládnout.

U mě to vyřešila aktualizace antiviru ESET nod32.

U mně zatím dobrý. ☺

Máš odolné sedmičky?

Těžko říct. Zkouším to už půl hodiny vyvolat a nedaří se v žádném prohlížeči.

Dnes jsem ntb s W10 nezapl, tak nevim zda to jeste zlobi. Jen v mobilu mi vyskakuje reklama tam kde muze a je slozena mj. ze slov click www.valetol.cz a dalšich. Vcera jsem to mel krom toho otravneho co v noci prestalo i v ntb

Mám. Nepouštím je na net pro jistotu vůbec, takže nemají čím se nakazit.

Připojuji se k názoru JackaBrno. CC cleaner a vůbec všechny tyhle "zázračné čistidla" jsou jen placeba. Uživatel má chvíli pocit, že se mu systém zrychlil, aby následně řešil problémy, které před tím nikdy neměl.

Systém se zrychlí, ale asi na týden. Reinstalací se PC vyčistí nejlépe.

Delo se mi to ve Firefoxu. Odinstaloval jsem Chrome a prestalo to. Kdyz jsem tu odinstalaci(to je strasny slovo :D) delal, vsimnul jsem si, ze datum a cas posledni aktualiza chromu se shoduje s chvili, kdy to zacalo - to nebude nahoda...kde udelali soudruzi z gglu chybu?!?

taky se mi to stává a to mám všechny PC čisté. Jsem zkusil zapnout i PC, které jsem dva roky nepoužil a objevuje se to tam taky. Že bych měl napadený router - to asi těžko, routují mi to Windows server 2019. Sice by napadené mohly být, ale že by byly zároveň napadené i všechny typy domácích routerů, když se to děje tolika lidem? Takže jde nejspíše o nějaký bordel v reklamních bannerech, nebo v DNS.

JJ je to nekde v reklamě na stránkách, protože mé néně exponované weby to nedělají a eshopy taky ne. Firemní web to taky nedělá, a navíc se to projevuje i za "30 firewalama" co máme v práci Klasika - idnes, Blesk a celá jejich slavná cncenter skupina . At jdou někam kkti, když si to neumí dát do pořádku

Ona to nejspíš bude díra v Chrome a jemu příbuzných prohlížečích. Ta reklama jí jenom zneužívá.

v google chromu jsem smazal všechny ty složky v extensions (dlouhý shluk písmen) a od té doby to tam nevyskočilo, mohlo by to být tímmísto XXX samozřejmě váš název počítačeC:\Users\XXX\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions

ještě dodatek, nechal jsem to projet SpyHunterem 5 (program, kterej mi našel jeden malware, kterej žádnej jinej antivirus nedokázal najít, proto na něj nedám dopustit) a našlo to nějakej malware související s chromem, kterej by podle popisku mohl způsobovat tohle přesměrování, smazal jsem to v registrech, možná to bude kombinace obojího co tomu pomohlo

Vyzkoušel jsem a zatím už je klid.

tohle mi nepomohlo, blbne mi to ve Firefoxu

Děje se to i u poskytovatele Poda.

Dělá mi to ve Firefoxu. Připojení mám přes UPC. Problém se objevil dnes na seznamu a tady v této diskuzi pokaždé, když jsem chtěl odpovědět. Když jsem hned po kliknutí na Odpovědět vypnul síťové připojení, chtělo se to přesměrovat na doménu https://www.startrainst.com/track/, i když normálně se to přesměrovává na https://eu.globalcash.xyz a taky jsem si všiml, že není načetlá reklama.

Dela mi to v chrome, a pozoruju, ze kdyz mam otevrenou zalozku s iDnes. Adwcleaner nic nenasel, malwarebytes taky ne, aset online scaner opet nula bodov. Tak nevim, co to ma znamenat. Jo a skace mi misto O2 Vodafone.

Mě přišlo v mobilu naprosto to samé, jenže od T-Mobile "Drahý zákazníku T-Mobile, gratulujeme! ....". V adresním řádku eu.visitoryou.xyz, tak to bude nějakej hnus, ne který bych nereagoval.

Zdá se že přišla druhá vlna. Objevuje se to teď všude na stránkách iDnes, Novinky atd ve Firefoxu. Pokud ji otevřete Privátním režimu tak to zmizí, v Developer Tools je vidět plno zablokovaných pokusů o přesměrování, takže to musí být nějaký napadený reklamní systém.

Taky se mi to zobrazilo, zatím jen zive.cz

Mě to začalo dělat asi před hodinou. Otevřu mejl od seznamu a ani ho nestihnu dočíst a bum tahle stránka. Googlu co to je, otevřu zive.cz ani nedoctu a bum tahle stránka.

Stačí to otevřít v záložce Privátního režimu nebo použít nějaký doplněk na blokování scriptů. Než jim to dojde a odstraní to.

Taky se mi to zobrazuje (UPC) ve firefoxu,myslel jsem jsi jestli něco nemám v PC nějaky malwer či něco jiného,ale evidentně to je problem na straně webu jak čtu zde.

Taky... tak jsem dal 172.67.0.0 /13 do firewallu a je klid...

Od dnes na Androidu. Chvili jsem s tím laboroval, sanžil se identifikovat problematický aplikace. Přeinstalovával. Nakonec jsem hodil wipe. ....a stejne to po najeti telefonu bez jakykoli novy instalace v implicitnim browseru vyskakuje.Problem bude na webech.

Je na webech. Tady na Živě to stále přetrvává, změnila se ale ta adresa.

Souhlasím, je to na webech. Konkrétně v reklamním systému (zaznamenáno na zive.cz a seznamovském mailu). Jako jednoduché řešení na desktopu bych viděl AdBlock.

Už je to tu zase na mnoha českých webech.