» Poradna » Ostatní

DPH - aliexpress

Dobrý den, při objednávce na Aliexpress, nad 25 USD, se DPH (+ poštovní poplatek) hradí dobírkou u zasílky nebo jak ? Děkuji

Odpovědi na otázku

Záleží.Pokud to zastaví celníci, tak vám přijde dopis (nebo mail pokud jste o to požádal celní poštu) kde bude info o zásilce s tím že máte doložit cenu a nechsat proběhnout celní řízení.To můžete udělat buď osobně, pak případné DPH a poplatek za celní řízení platíte hotově na celnici a stím potvrzením vám zásilku vydá celní pošta (možná se poplatek platí poště a DPH celníkům, nicméně se to zaplatí na místě) nebo pokud zplnomocníte poštu aby to řízení vedla za vás, vám pak zásilka přijde domů a vyměřené DPH, poplatek za celní řizení a poplatek poště za zastupování platíte doručovateli/na poště při převzetí podobně jako dobírku.

Jen pro info, osobně to řešíte na celní poště, ta je na Pražském Smíchově. na jedné straně sedí celníci na druhé pošťáci, přijdete tam, na poště si necháte vydat doklady pro celní řízení, přejdete do kanclu na druhé straně budovy, pokecáte s celníkem, ten vás případně nechá něco uhradit na jejich pokladně a dá vám papír se kterým jdete zpět nsa druhou stranu baráku, kde vám pošta vydá zásilku.

Teď jsem našel tu plnou moc, když to vyplním a pošlu na mail pošty, tak co musím ještě potom připravit, aby zásilka došla ?

hele, počkej, jestli to celníci zachytí, pokud ano, přijde ti dopis se soupisem všeho, co chtěj a co máš kam poslat. Dopředu nemá moc smysl to řešit, něco se může změnit...

Praha, je asi 300 km ode mně daleko, takže vyzvednout tam to nemohu, cena té věci je asi 65 USD. Jak mám tedy postupovat, aby mně to došlo normálně dobírkou a zaplatím poště to DPH atd. ?

* aby mně to došlo jako dom

prostě se necháš zastupovat českou poštou, takže zacvakáš ty cca dvě stovky paušál plus DPH - snad to jde zaplatit i dopředu na účet, já to myslím platil jako dobírku při převzetí. Papírování jde vyřídit po mailu - pošleš jim požadované formuláře plus informace co chtěj a oni to vyřídí.

Třeba to projde, mě, záleží, co to je. Já si třeba nechávám posílat modelářské součástky a zatím mi nic nechytli, i třeba kovový nápravy na rc auto za necelých $200. Většinou pokud není poznat, k čemu to je a nevypadá to moc draze, případně neumí odhadnout cenu, tak to projde.

jj, podobně procházejí fotografické filtry a různá drobná elektro "bižuterie" - aneb obo fakt nepoznáš, zda sklíčko v obroučce stálo 20 dolarů nebo 200 - pozná to profík, což celník není.Stejně jako kdyby ti někdo poslal "repasovaný" nebo dokonce "vadný" procesor - nějaký drahý třeba v hodnotě 10 000 Kč jako nefunkční a bylo to zabalené "doma" ne v origo obalu, tak asi taky nikdo jednoduše nepozná, že je fungl nový.Dokud jde o jednotlivé kusy, tak to nikdo řešit asi moc nebude - nejsou lidi ani čas. Chtít to někdo zkusit oje*at ve velkém, nejspíš se na to celníci už zaměří.

starší článek ale většina by měla stále platit:https://josefstepanek.cz/navod-proclivaci-vymenova...

Dlužno dodat, že zásilky do 30€ (někdy i víc) celnice hodně často propustí. Pokud ale ne, pak se kormě DPH platí poplatek poště za zprostředkování (něco málo pod 200Kč) a DPH se vypočítává nejen z ceny zboží, ale k té ceně se připočítává i cena dopravy. Je-li jako obvykle "free shipping" pak se počítá z "ceny obvyklé pro daný druh přepravy". Jaká je "cena obvyklá" se mi nikdy nepodařilo zjistit... A někde jsem četl, takže bez záruky, je-li cena za přepravu nepřiměřeně nízká pak opět přichází na řadu cena obvyklá...