» Poradna » Ostatní

Dozor při učení na pc

Ahojmůj syn se nyní musí učit na pc sám doma. Ze školy dostane úkoly a ty má plnit. Potřeboval bych nějaký nástroj, jak kontrolovat aktivitu na pc, protože pokud mu nesedím za zády, tak samozřejmě místo učení hned četuje nebo hraje nějaké hry a když ho jdu zkontrolovat, tak to přepne.Poradil by mi někdo něco? Ale potřeboval bych něco pro laika jako třeba v 9:50 otevřen minecraft, 10:10 spuštěno to a to, psáno to a to ap., abych tomu rozuměl a ne aby mi to psalo nějaký ip adresy a kdo ví co z čeho jako laik nic nevyčtu.díky Ondřej

Odpovědi na otázku

Totalni kontrolu zajisti keylogger, ale je to zasah do soukromi, nebo neco primo na miru:https://famisafe.wondershare.com/parental-control/computer...

Nic takového snadno nastavitelného pro laika neexistuje, to je jistota.

Chtělo by to windows 10 a máte vše potřebné. Viz https://www.spajk.cz/jak-nastavit-rodicovskou-...

Když se potřebuješ takhle ptát, nebylo by lepší nechat toho syna u počítače na pokoji? Pro všechny zúčastněné strany to tak bude lepší.

Rodičovská kontrola mi přijde jako velký zásah do soukromí. Zatím jsme ve fázi, kdy to není třeba až tak hrotit. Já bych potřeboval něco, abych mohl říct, hele buď se budeš teď 3h učit a nebo jestli tady uvidím, že děláš něco jiného, tak to budu řešit jinak. Ale abych měl jen kontrolu, jestli ty 3h dělá učení nebo něco jinýho. Myslí, že 3h věnování se škole zase nechci tak moc.

Existuji programy, ktere umoznuji logovat ktere okno je momentalne aktivni. Z hlavy ti zadny nereknu, ale jako zacatek by to mohlo stacit...

Jsou i programy co poslou email/sms pokud dojde ke spusteni urcite hry/programu:https://www.netnanny.com/features/alerts-and-repor... Nebo to resit pres znamky..cim lepsi prumer tim vetsi volnost

3h v kuse se nikdo učit nebudepro vypěstování samostatnosti stačí pokyn, že musí mít úkoly vypracované než rodiče přijdou z práce...a jak si to udělá časově bych neřešil

Já vám asi nerozumím. Chcete sledovat synovu aktivitu na PC, ale SW určený přesně k tomu co žádáte vám přijde jako zásah do soukromí?V první řadě byste si měl ujasnit co chcete. Přímo v dotazu chcete lézt synovi do soukromí tím, že budete sledovat co dělá, a pak si to nějak vyhodnotit sám aplikovat represi dle uvážení (chápu, že SW mu nemůže dát třeba po hubě, nebo zarazit vycházky, ale tím že to hodláte vyhodnocovat sám, tak zásah do soukromí je nevyhnutelný).Rodičovská kontrola ale přesně toto umí. A kromě toho, můžete omezovat aktivitu, aniž byste mu lezl do soukromí, tím, že filtr automatiticky nastaví restrikce, a vy ani nemusíte vědět na "které pornostránky chodil". Ale samozřejmně můžete aktivitu jen logovat, a žádné restrikce nenastavovat.Nicméně stále nechápu v čem spočívá zásah do soukromí, když mu třeba mezi 8:00 a 14:00 nepůjde třeba spustit hru.V každém případě, asi si budete muset prvně ujasnit co vlastně chcete, jaké to může mít důsledky, atp. Ať už vyberete cokoli, čím méně automatizovaný proces nastavíte, tím více mu do toho soukromí budete muset lézt.BTW: Pokud zásahem do soukromí myslíte že filtrem bude "aplikace třetí strany", tak ono je to také dojsečné. Předávat informace o své aktivitě někomu dalšímu jistě není uplně fajn. Na druhou stranu (čistě hypoteticky), když bude MS vědět že kouká na gay porno mu třeba bude jedno. Ale že to budete vědět vy, to už mu tak jedno být nemusí, a vy z toho nemůžete vyjít dobře.A ještě detail. Víte co bych v pubertě udělal já, kdyby mi chtěl někdo takto sledovat aktivitu prostřednictvím SW? Nabootoval bych si z flashky linux a na ten FB šel stejně (tedy, kdyby nějaký FB a linux tehdy byl). (případně vyměnil disk a udělal si vlastní instalaci, případně sehnal svůj sw, který ten váš sw přečůrá,...)

Tak neřeš sw a postav tam třeba na skříň kameru

No tak o důvěře to až tak nevidim. Já přeci nepotřebuju něco tajnýho a nepotřebuju kdo, co kdy a proč. Já i rozumím, že je to dítě a pokušení zapnout něco je lákavější než škola. Na druhou stranu je tady nějaká situace a já to musím nějak korigovat, aby hlavně on v září na všechno nečučel jak divák.

Kolega má v pokoji jednoduchou IP kameru s reproduktorem a když se má dítě učit a neučí, tak na ni prostě křikne a je to

Jo, ta kamera, to je vtipny, to asi zkusim. Jen doufám, že nebudu muset sledovat 3 hodinovej záznam. Ale díky.

Zaznam je obcas jedina moznost https://www.youtube.com/watch