» Poradna » Programy

Download LINUX

Nemozem nikde najst LINUX download. Rozne www stranky maju odkazy na rozne FTP servery. Neviem vsak co potrebujem konkretne na instalaciu LINUX (z HDD) distribuciu DEBIAN pripadne inu distribuciu. Kto mi poradi kde sa da stiahnut a co potrebujem stiahnut na LINUX instalaciu ? Dakujem.

Odpovědi na otázku

Co třeba tady? ;)

Já jsem tedy z dotazu rozuměl, že chce inslalovat z HDD. Tak připojuji jednu poznámku. Možná se mýlím, ale pokud si stáhnu z FTP instalační soubory(ne iso), tak (za předpokladu, že tak činím z wirů) ten mi zničí názvy souborů jako např.: AfterStep-APPS-20000124-6.i386.rpm tím způsobem, že zruší velká písmena uprostřed názvu, s čímž by pak měl instalátor Linuxu problémy. Pokud se mýlím, tak mě neukamenujte, páč jsem si již dlouho neoživoval problematiku DOS a Windows.

1. To je fakt, ale ty ftp archivy jsou pro instalaci z ftp (1 moznost volby u instalace distribuce). Myslim, ze nejsou pro prime stahovani (opravdu to neni dobry napad, presvedcil jsem se). Nejlepsi je opravdu stahnout si ISO obraz, ten pak bud vypalit nebo z linuxu namountovat (to je velke + ISA baleni), zkopirovat na HDD, a pak ...Pokud to ma byt 1. instalace (linux tam neni), tak pro tento pripad jsou prave ke stahnuti male linuxicky typu: Monkey Linux, brutalware, Linux Boot project (nejak tak).2. Kdyz si stahnete neco .rpm --> da se jednoduse nainstalovat rpm -i *, no problem (jeden sw).