» Poradna » Windows (a jiné OS)

Downgrade z windosu 10 nefunguje?

V počítači mám složku windows.old, ale když jdu do nastavení a chci to obnovit, tak tam ta možnost ani neni

Odpovědi na otázku

Tiez sa mi to stalo.

Ale já to downgradovat potřebuju, co mám dělat??

Downgrade lze udělat pouze do 30 dnů od upgrade na Windows 10.

A ked ides do Settings/Update and security/Recovery Nemas tam moznost Go Back to Windows 7?Spustas to ako user s Admin pravami?(Sorry ale neviem, ako je to Cesky, ja pozuivam vsetko v AJ.)

no kdyby jsi měl zálohu tak by se to dalo obnovit ale komu není rady tomu není pomoci... jinak tedy jde udělat čistá instalace předchozího systému a soubory si nyní zálohuj na DVD (mimochodem na soubory a data je oddíl D který tam asi taky nemáš ) a pak si je z DVD můžeš přendat zpět do PC, po té čisté instalaci programy-snad jich není tolik aby jsi si je nazapamatoval a potom doinstalovat už jsi snad pochopil proč všude radí jak zálohovat

Nestihl jsi 30 denní termín pro návrat k původnímu OS.Nesdělil jsi původní verzi OS.Co s tím?Standardní postup:boot ze záchranného média původního OS -> Obnovit OS ze zálohy z externího média.

Tak jinak, mohl bych obnovit počítač do továrního nastavení aby tam byl zase win8.1? Ten tam byl od začátku

Ano, ale zalohuj si data.

A co mám udělat? JNastavení,aktualizacw a zabezpečení/obnovení. Obnovit pc do továrního nastavení?

Ne.Instalací W10 je původní tovární nastavení W8 nefunkční.

A dát počítač odborníkovy aby to udělal by pomohlo?

První moudrý nápad. Každý ajťák dokáže obnovit původní funkční OS ze složky WindowsOld.Sám to ani nezkoušej.

Mohl by jsem si ho pozvat a on by to udělal na počkání, nebo to chce víc času?

Zeptej se ho. Fakticky je to práce čistého času na pár desítek minut. Zbytek závisí na rychlosti systémového disku:SSD = 10 - 15 minut;HDD 7200 = ~ 2 - 3 hodiny;HDD 5400 = 4 - 5 hodin.Za předpokladu, že máš předem všechny knihovny spolehlivě zálohované v externím médiu.Počítej min. tisícovku za práci.

Na některých noteboocích to lze (na pevném disku je uložena záložní kopie původních Windows). Přechod do továrního nastavení nedělají Windows, ale k tomu určený program od výrobce notebooku.

Presne toto som mal na mysli, povedal by som, ze vacsina notebookov tuto skrytu particiu obsahuje.

windows.old smaž a ať tě ani nenapadne downgradovat, win 10 je dokonalý!!!

obnov to tedy z skrytého oddílu na notebooku jestli máš ntb slušní výrobci tam dávaj obnovovací oddíl jak již zmínil kolega nademnou

Mám stolní

Jednou z možností řešení je Window 10 smazat a nainstalovat místo nich čisté Windows 8.1 ( návod je na http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows-8/create-re... ). K instalaci je třeba mít licenční klíč předchozích Windows 8.1.

Chtěl bych obnovit tovární nastavení, měl bych uchovat windows old aby to ajťák mohl vrátit zpátky do 8miček? Nebo bych to vůbec neměl dělat?

Obnovit tovární nastavení na stolním PC prakticky znamená, že se na počítači objeví čisté Windows 8.1 bez uživatelských dat a bez nainstalovaných programů. Tohoto stavu lze docílit i přímo čistou instalací Windows 8.1.Downgrade na Windows 8.1 z Windows 10 je něco jiného, po skočení downgrade by se na počítači měly objevit Windows 8.1 i s uživatelskými daty a nainstalovanými programy. Pokud se chceš pokusit provést downgrade, nesmíš složku Windows old smazat. Není jisté, že se tento downgrade pomocí ajťáka podaří, protože ve složce Windows old už mohou chybět některé důležité soubory.

V případě obnovy do továrního nastavení není zapotřebí uchovávat složku Windows old, protože po obnově továrního nastavení bude všechno kromě Windows 8.1 smazané (jak nainstalované programy, tak tvoje osobní soubory a data).

Pokud ta položka měla být součástí standardní nabídky "odinstalovat nebo změnit program" (AppWiz.cpl), tak si projdi všechny položky klíče registru [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall] a i když již položka není v seznamu měl by po ní zůstat záznam a jeho součástí by mohl zůstat (většinou zůstane) i přesný řetězec (příkaz), který měl sloužit k této proceduře.