Downgrade PC - stoji to za to?

Nazdar,Bol som par mesiacov tazič kryptomien, ak som dosiahol pozadovany ciel tak som pc zostavy rozpredal a nechal jednu ktoru som za ziskane peniaze doplnil o lepsie CPU + RAM. Momentálne ficim na I7 7700 + GTX 1080Ti FE + 16 GB RAM + 3 x SSD 120 GB / ostali z 3 PC :) /. Chcel som to na hry a s tymto co mam to je dostatocne aj do buducnosti. Lenze, zistil som ze jedine co hrajem a dlhodobo je WOT-ko. Monitor je 1440p, cize aky rozumny downgrade staci na hranie wot v 1440p tym, ze tuto zostavu predam a zlozim novu len za ucelom hrat WOT 1440p. Mal som predstavu i3-8100 + RX580 + 8 GB RAM + SSD. Bude to dostatočne na ULTRA ak ešte ma prist aktualizacia na HD mapy vo WOT-ku , alebo nešpekulovat, nechat si terajšiu zostavu s GTX 1080ti. Zamer bol ten ze za rozdiel ktory cenovo vznikne by som investoval do domacnosti / robim schody :) /. Stoji mi to za to? Dik za rady / Inak mam kupca za 1300 € /.

Odpovědi na otázku

Este doplnim. Terajsia Skrinka je NZXT S340 Elite Blue, zdroj EVGA 750W GQ, RAM je 2x8GB Crucial Balistix 2400mhz, osadene este 2x140mm BEquite purewing + 2x Noctua 140mm, doska ASUS B250 Prime Plus, chladič CPU Artic Freezer 13