» Poradna » Programy

Double Commander - záloha nastavení

Zdravím. Poradíte někdo jak zálohovat nastavení Double Commanderu v portable verzi? Problém je v tom, že Double Commander v portable verzi nenanbízí přímý update, tak jako třeba Firefox či jiný software. Update tam probíhá tak že se stáhne zapakovaný balík, který se dekomprimuje někam na disk a odtamtud se pak spouští, ale nastavovat se tím pádem musí vždy znova.Částečně se mi povedlo přenést nastavení tak, že jsem z už nastavené verze DC založil soubory:doublecmd.extdoublecmd.xmlhistory.xmlmultiarc.inipwd.inisession.inishortcuts.scfa ty jsem pak nakopíroval do adresáře s novější verzí DC. Bohuže to nastavení se nezaloží kompletně a je třeba některé věci znova nastavit. Tedy jakousi zálohu jsem provedl, ale nejsem si jist jestli je tohle správný způsob. Neznáte někdo něco funkčního? Díky za odpověď.

Odpovědi na otázku

Tohle se přece dělá tak, že novou verzi rozbalíš do složky se starou verzí a povolíš přepsat soubory. Tím pádem dojde k přepsání - aktualizaci určitých souborů, ostatní vč. nastavení zůstanou. Po spuštění bude program aktualizovaný a přitom nastavení zůstane zachováno.

Bože, jsem to ale kus pitomce No jasně že jo, díky za kopanec.Mažu se tady s tím celé dopoledne a Ty jsi s tím hotový za vteřinu.Uvažoval jsem pořád nad nějakým podobným řešením jak to bývalo u Total Commanderu, že se založil jeden soubor a bylo po ptákách a ono to stačí přepsat. Díky moc, sypu si popel na hlavu