» Poradna » Programy

Dotazy ohledně Edge postaveném na Chromiu

Dobrý den,mám dva dotazy týkající se Edge postaveném na Chromiu:1) je podle vás lepší Edge Chromium nebo stále radši používáte Google Chrome?2) nastavím si v Edgi Nastavení výchozí vyhledávač Google, ale když zadám vyhledávací dotaz, tak mě to vyhledá na Bingu. Jak jinak nastavit aby to vyhledavalo na Googlu?Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

1. Je to zhruba nastejno, používám oba.2. Nastavení-ochrana os.údajů - panel adresa - vyhledávací web Google (výchozí) a musí to fungovat.

ad 1) používám Vivaldi (taky na Chromiu), protože se nemusím ohlížet na to, jaký OS je na daném PC, což s Edge nejde. Edge nenabízí nic (pokud vím) co by mně byť jen lákalo ho zkusit. Vivaldi je tu už nějakou dobu, takže bylo dost času ho vykoušet.https://vivaldi.com/cs/

Používam Edge na prácu, Chrome tam nemá to čo používam, až je to divné

Já používám Brave, taky based na Chromiu, má to builtin blokování reklam, scriptů, trackerů, můžu si nechat zobrazovat jen fair ads... A nebo Chromium Browser - Open Source Chrome

Mě začal Chrome z nějakého důvodu naprosto spolehlivě tuhnout, pokud běžel a uspal jsem PC. Po probuzení se Chrome už neprobral a musel jsem jej shodit a spustit znovu. Tak jsem přešel na Edge, a tento problém se nekoná.V jádru jsou to stejné prohlížeče, jen Chrome je více orientován ke službám Google, Edge zase ke službám MS.Takže asi nejlépe se rozhodnout podle preferovaných služeb. Pokud ale člověk ani jedno nepoužívá a jde mu jen o prohlížeč jako takový, tak asi nevidím důvod instalovat Chrome, když už je v systému ten stejný prohlížeč, jen v jiném kabátě.Polemika na téma lepší/horší tady myslím není uplně na místě.

Již používám výhradně jen Edge, Chrome mi nijak nechybí A pokud chci vyhledávat tak si z oblíbených spustím Google a zadám dotaz. Nepozoruji že by mně to nějak zdržovalo, a mám tam po ruce všechny možnosti které vyhledávač Google nabízí.