Dotaz ohledně výběru PC

Dobrý den,rád bych se dotázal, zdali tento počítač svojí kvalitou dostačuje na práci se střihem a hraní her. Je tento stroj přímo úměrný své ceně či nikoliv? Je nějaký PC lepší ve této ceně či nikoliv?Díky předem. :)

Odpovědi na otázku

Těžko říci.

Jestli mate na mysli pocitac, na kterem Vas dotaz ctu, tak ten na to rozhodne staci a je vice nez umerny sve cene.Jestli mate na mysli nejaky jiny "tento pocitac", tak potom nam ho musite nejdriv nejak popsat.Nemate zac!

Omlouvám se, já jsem fakt mamlas. Tady příkládám odkáz:https://www.alza.cz/alza-gamebox-core-gtx1660...

Na strih by to chtelo neco silnejsiho ... a chybeji tomu disky.Na hrani ve FHD je to OK. Na hrani novych her ve vyssim rozliseni by to chtelo novejsi a lepsi procesor a vyrazne silnejsi GK.Cena je samozrejme naprosty ulet, ale za to mohou dlouhodobe predrazene GK.

A myslíte, že je cena úměrná vůči dnešní době, když jsou GK tak vystřelené? Je jasné, že oproti normálu tu není prostor pro debatu.

V takovem ramci je cena asi OK.Blbe je, ze jste rukojmim Alzy, neb to samostatne za stejny peniz neposkladate (protoze GK Vam (nejen) Zeleny kripl bez megaprirazky jinak neproda). Z toho vyplyva spatna skrin a ne uplne idealni nektere dalsi detaily (jako treba ten muzealni procesor, nic moc zdroj apod.).

To Cpu nemá ani HT a grafika je tak oškubaný model, že pokud bude v zátěži držet takty a nebude omezovat, aby se nepřehřála, tak bych se hodně divil. To, že to bude ječet, tak o tom ani nemluvím.Ceny obecně jsou úlet. Ale tohle je extra mizérie.Když už, okolo té ceny, tak Alza má toto:https://www.alza.cz/alza-gamebox-rtx2060-play... Taky to není hitparáda, ale CPU je novější a má HT, deska je slušná. Grafika, byť taky provedením taky nic extra, je přesto výrazně modernější a už to je alespoň 2060. Tedy novější model. Ve výsledku mě tam nejvíce sejří jen zdroj a ten lze i tomto mizerném období snadno koupit a vyměnit.

Tohle je snesitelnejsi (samozrejme az na tu desivou skrin).

To už je o estetickém cítění. Ale věci jako skříň, nebo zdroj jednoduše vymění, když bude chtít. Pokud ale skončí s vysavačem grafikou, nebo nevyhovujícím CPU (rozdíl toho HT je fakt znát), tak co s tím pak bude dělat. S tímto lze alespoň nějak pracovat, protože základ je rozumný.

Ale jiste. Akorat ze pro normalni lidi je jak vymena skrine, tak i vymena zdroje mission impossible.

A je to skutečně bez toho HyperThreadingu taková bída? Nevyznám se v tom, tak se ptám.

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-9400F-vs... nieje to az take zle, avsak to je stare jak matuzalem a na upgrade zabudni. Za cca mesiac vychadza 12. generacia intel, kto by uz dnes len kupoval 9. generaciu?? Alza sa toho leziaka na sklade potrebuje zbavit a robi to takto.

Myslíte, že tento PC je cena/výkon lepší než mnou zmíněný?

a pozrel si ten link, co som ti dal s vykonmi procesorov? 17800 je 1,86x viac ako 9551

Viděl, je to dost velký rozdíl. Tvoří nějaký zásadní rozdíl frekvence paměti?

frekvencia pamati tvori rozdiel najma v testoch a ani tam nie zasadny. Pri danom pocitaci je to posledne co by ta malo zaujimat nejaka frekvencia pamati. Ako keb si sa na trabante pytal ci ma tesco gumy alebo pirelly

Okej, díky. Nejspíše půjdu do toho Aceru. To by mohlo na pár let stačit, než se situace (snad) ohledně grafických karet zlepší. Ještě jednou díky a přeji hezký zbytek dne. :)

dnes je jeden zasadny problem = graficke karty. Neda sa za rozumnych podmienok kupit graficka karta, preto ak nutne musis mat PC na hry a mas presne tolkoto $$$, tak musis kupit, co je.

PS: pokud úplně nejnovější grafiku, což by na hry bylo rozhodně lepší, tak až spíše něco takového:https://www.alza.cz/alza-gamebox-rtx3060-play... Ve výsledku, až na horší zdroj (ale pořád OK, byť pro mne je nevíce akceptovatelné dno), to taky není ze špatných komponent.