» Poradna » Mobily

Dotaz ohledně PowerBanku

Zdravím,Možna tu budu vypadat jak za blbce ,ale zajima mě to jak dlouhou životnost má powerbank dejme tomu 2200mah na kolik x nabijecich cyklusu bude stále fungovat jak má ?předem děkuji za odpověd

Odpovědi na otázku

to hodně závisí na kvalitě článků a nabíjecí elektroniky + jak se s ním bude zacházet.

aha a nějaky hrubý odhad není kolik x nabijecich cyklusu vydrži jestliže se to bude min 5-15x za měsic nabijet a použivat taky ?

2,2Ah nenabije ani jeden mobil (okrem Nokie series 40). Je tam prevod na 5V a straty, takže reálne vieš využiť možno 60%.

Záleží jak kvalitní v ní je článek.Pokud bude solidní Ni-MH: až 500 a Li-Ion až 1.000

Ovšem s tím, že powerbanka nebude mít pocelou dobu životnosti plnou kapacitu, ta se bude postupně snižovat. Představa, že by vydržela 1000 cyklů s plnou kapacitou a pak najednou klela je lichá. už někde od pětistého cyklu (u LiOn) bude na hranici použitelnosti.

Dobře děkuji všem za odpověd