Dotaz ohledně pc sestavy

Zdravím chtěl bych slyšet názor od někoho zkušenějšího.Trochu sem prostudoval stavbu pc a dal jsem dohromady toto:https://www.czc.cz/27dm4odg9iilv9kiouaqe8q9l... Chtěl bych se zeptat zda-li tam něco nesedí ,či je zdroj dostačující a se správnými konektory a zda-li chlazení cpu postačí. (bojím se tam dát větší ,aby se vešlo)Pokud bych měl něco změnit ,tak sem s tím. Předem děkuji za pomoc a rady.

Odpovědi na otázku

Zdroj je vrak!!!! Nešetří na něm!!!! Minimalně Corsair CX nebo seasonic. K čemu potřebuješ redukci DVI na VGA???

Zřejmě si myslí, že DVI-D zamýšlené grafické karty mu umožní používat monitor s analogovým vstupem. Inu, neumožní. Chybí ty 4 piny, které by to umožnily...

takže mám raději koupit tenhle ? https://www.czc.cz/corsair-rmx-series-rm550x... no monitor mám starší a je ještě na VGA , myslel jsem ,že to tohle vyřeší :D při nejhorším mám ještě convertor z vga na hdmi

Určitě RM je špička. Radši novej monitor. Pokud to má jen VGA tak to je levnej starej krám. A ten převodník kvalitě nepřidá...

Jestli na něj máš, tak klidně. Nebo aspoň: https://www.czc.cz/corsair-cx-550-builder-55... Ale ty nemáš VGA výstup z grafiky, takže uvedený převodník ti nic neřeší. Navíc 2 HDMI výstupy karta má, takže k čemu něco převádět? Moc tomu vyjádření o monitoru nerozumím. Nechceš radši uvést jeho konkrétní model?

Model nevím ,je to hodně starý monitor kupovaný před xxx lety. Ten převodník jsem kupoval abych mohl z ps3 (hdmi) vysílat obraz na tomto monitoru (VGA). Mám přesně tenhle převodník https://www.euronics.cz/axagon-vga-hdmi-axarvhvg2... Mělo by to fungovat stejně ne? Grafická karta má výstup na hdmi stejně jako ps3.A zdroj tedy koupím ten od corsair.

Zapomněl jsem dodat ,že monitor nemá ani hdmi , jen vga ,proto ten převodník.Má chyba.

Tak když ho máš vyzkoušený, použij ho zase. Radši bych ale ubrala na grafice a pořídila si i nový monitor. Za 3k už začínají pěkné.

chvilku to vydržím a pak koupím nějáký 144hz

Kdo napíšě paskvil "nějáký" obvykle nemá moc funkčních Poirotem oblíbených buněk. K čemu teplovodivá pasta a nějaký LED pásek k prťavému nic moc SSD? Buď větší SSD: https://www.czc.cz/crucial-mx300-275gb/19596... - což je minimum, nebo žádný.

Takže CX je vrak a proto raději doporučíš CX???

Původně tam měl EVOLVE zdroj!!! Už to změnil

Změnil bych v té sestavě celkem 3 věci:1. Větší SSD - 120GB je bída 2. Paměti bych vzal Crucial 2400 3. Zdroj Corsair CX bych vyměnil - vzal bych rozhodně Corsair RM550x Njn.. bylo by to celkem o nějakou tu kačku dražší.. Jinak chválím výběr grafické karty ..

Tak jsem se trochu poradil a nakonec jsem něco pozměnil s tím ,že je to o něco dražší :D https://www.czc.cz/611jro8ldog088jaomkjp9hro... tohle už by šlo ?

k taktovacej doske taktovací procesor

Nesmyslná sestava:- Vyhazuješ spoustu peněz za Z270 a pak tam dáš netaktovací PC, pod který stačí obyčejná levná B250 deska za 2-2,5k? - Cpeš tam RGB pásek, ale v bedně máš hnusně modře svítící větráky, které nejdou vypnout? Jaký pak má smysl to RGB, když to bude stále do modra?- Corsair CS není úplně výborný zdroj. Navíc má jen 3 roky záruku. Vzal bych buď obyčejný CX550M, který má 5 let záruku nebo rovnou RM550X, který je podstatně lepší a záruku má hned 10 let.- Na CPU budeš mít jen obyčejný box? Dost mrháš penězi za zbytečnosti.

To není z jeho hlavy. Píše, že mu to někdo poradil. Mám obavy, aby to nebyl zase jeden z "věčných" stavitelů PC sestav. ☺

Horší scénář je, že potom bude tvrdit, že mu to poradil někdo tady! Na věčného "stavitele" sestavy ho šacuji také.