» Poradna » Web a internet

Dotaz ohledně IP

Zdravím vás chci se zeptat na jedné nejmenované hře jsou hráči pod IP adresou kterou mají a registrace na totožné adrese neboli ip je nemožná protože to systém nedovolí... Jenže máme s někým problém... Nedávno se zaregistroval hráč s jednou IP která se neshoduje s nikým ze serveru a my víme po několika lete zkušenosti že se o toho hráče jedna, zkrátka jsme si jisti ale nemůžeme mu nijak dokázat že se jedná o stejného hráče... Pokuď máte někdo radu nebo jste schopni vypomoct ozvěte se na email Pain123@email.cz (tenhle mail je na tuhle diskuzi pouze)

Odpovědi na otázku

"Žádat na webovém fóru separátní odpověď emailem je vyložená nevychovanost"http://www.hash.cz/inferno/otazky.html

Pardon nejsem k zastižení pořád a mail je jediný způsob =)

Když se zeptáš na webovém fóru, tak si taky sem přijď pro odpoveď. Exitují i emailové skupiny, když tak toužíš po odpovědi emailem.

je to jeho riziko, že mu tam někdo pošle silného záškodníka, tak se nečil

Nechapem dotaz.

Zkrátka jde nějak zjistit jestli se jedná o totožného hráče i přes to že se IP neshoduje s druhým hráčem?

Stale nechapem.Hrac si vytvoril niekolko userov na serveri a prihlasuje sa zakazdym z inej verejnej IP a ty potrebujes nejak identifikovat a dokazat, ze hrac XXXX1 je ta ista osoba ako hrac XXXX2 ?

Ano přesně tak... Špatně jsem to napsal omlouvám se... Ze zkušenosti vím že si jde pomocí nějakého programu udělat několik IP jen nevím jak to zjistit.

No tak potom zabudni na IP, pokial pouziva TOR alebo VPN alebo nejaky iny Proxy anonymizer alebo ma providera, ktory mu kazdy den prideli inu IP adresu, alebo pokial pouziva zdielanu IP adresu, tak to nemas sancu.Jedine, ze by si dokazal v logoch toho tajneho servera najst, ze sa hrac XXXX1 pripojil z konkretnej Ip adaresy a hned potom sa hrac XXXX2 pripojil z tej istej IP adresy.Ale nakolko je to vsetko tajne, tak ti nikto konkretne neporadi.

Jak se řeší, že spousta lidí má stejnou IP (např. jedna domácnost, více hráčů, ale jedna veřejná IP nebo jedna městská wifi síť s mnoha lidmi a tedy i více hráči, ale stále jen s jednou veřejnou IP)? A jak se řeší mobilní hráči, kteří mají jinou IP doma, jinou v hospodě a jinou po hotelech?To jako všichni tito lidé mají smůlu a nemohou si tu tajnou hru s tak hloupým ověřováním zahrát?

Tak tak. Není moc pěkné, když např. přez TOR jdu na nějakou stránku, která mě jednou větou vyfuckuje že mám ban a pokud to chci nějak řešit, tak ať jim napíšu na mail (který tam vtipně nenapíšou a jelikož nemám přístup na stránku, tak to ani nenajdu).Ono se to může řešit jinými/lepšími způsoby. Můžeš zkusit uživatelské účty s aktivací (třeba přez mobilní telefon, zde lze použít i pro dvoufaktorovou autentizaci), nebo lze ještě udělat herní klient (který bude jakýmsi způsobem identifikovat konkrétní stroj).

Tohle je také varianta, ale je nutné (jako u všech ochran) dát pozor aby to neodradilo potenciální hráče. Já bych se třeba na hru která po mě chce telefonní číslo zvysoka vykašlal. Kdo mi pak zaručí že majitelé svůj seznam neprodají nějakému callcentru... Navíc, stačí si půjčit mobil od kamaráda, rodičů...

Overovacku pres telefon pro hru ..... Pocitam, ze tak 90% lidi to odradi, stejne jako v pripade nejake f2p hry zadavat cislo konta. Jestli se navic jedna o nejaky neoficialni server, tak to pak je jistota.Jen u jedineho neofik servru jsem udelal vyjimku, jenze ten mel neskutecne reference a i majitele prav na hru se nechali slyset, ze proti nemu nezakroci, dokud se na tom nebudou snazit vydelavat.Kdo neveri, at hleda, zacit se da treba tadyhttp://massivelyop.com/2015/04/29/everquest-emul...

Takže předpokládám problém jednoho hráče s multiaccountem na webové hře? Co takhle zkusit posílat hráčům jednoznačné cookie s identifikátorem a když nastane neshoda aktuální cookie x účet, vyhodit si třeba v administračním rozhraní upozornění? Tohle nezabrání případu kdy si bude dávat bacha na cookies (nebo používat pro oba accounty rozdílný browser), ale pomoct to může.

Ne, nedá. Smůla.

Ked ste si isty na 100%, ktore ucty pouziva, tak mu ich trocha obmedzite aby bol odkazany len na ten jeden ak chce pouzivat server. Ci je mozne nieco obmedzovat neviem, nepoznam vas server.

Tady si 1) nedovedu představit snad ani jeden scénář kde a jak by se něco takového dalo udělat a 2) odpovídáš na úplně jinou otázku. Problém je že si jist není a chce vědět jak incident potvrdit. Pokud by si byli 100% jisti, stačí ho prostě zabanovat.

Ja to tiez neviem, len ma prekvapilo toto tvrdenie:-> zkrátka jsme si jisti ale nemůžeme mu nijak dokázatZ tohoto sa da dedukovat, ze vedia o koho ide a vedia aj na aky ucet sa prihlasuje kedze vedia IP adresu.Ja tipujem, ze az tak isty si v otazke identity nebudu.

Ještě jedna věc mě napadá. http://getipintel.net/Díky téhle službě a jejímu API můžeš do své aplikace zařadit kontrolu s jakou pravděpodobností je daná IP VPN. Pokud je, můžeš z ní hráči zablokovat přístup a vypsat že VPN nejsou povoleny. Opět to není 100%, ale to není nic. Takové věci se dají vždy jen zkomplikovat, nikdy jim nezabráníš úplně.