» Poradna » Ostatní

Dotaz ohledně čištění PC a nenačtení obrazu

Ahoj kluci, dnes jsem čistil svoje PC..První věc po rozdělání bočního krytu skřínky jsem odpojit napajení grafické karty a vyjmul grafiku, dále jsem odělal chladič s vetráčkem od procesoru a vypojil větrák od něj.. po vyčištění (vysátí prachu a čistítkem do uší prach vyčistil). Dále jsem jsem opět dal na své místo vše a zapojit stejně jak bylo předtím. Po složení jsem chtěl zapnout pc, ale pc nenačetl obraz (není signál) tak jsem to zapínal tak 10x a stále nic..PC se zapl, ale prostě no signal.. tak jsem to udělal postup znova odebrání grafiky a opět složil a stále nic.. z dřívějška co jsem věděl zkusil jsem dvě věci, odebrat ramky zapnout a zase dát(udělal jsem, stále nic) druhou věc odebrat tu kulatou baterečku, zapl a stále nic.. tak jsem zkusil pc zapnout tak 5x a nic.. tak jsem si říkal, že to buhužel budu muset někam dát na opravu tak jsem to zašroubova dal celé dokupy a zapl a nic.. zkusil jsem to zapnout po druhé a náhle to naskočilo, načetlo a vše v pořádku.. Mám 3 otázky prosím :1) čím to mohlo být, že to prostě nenačetlo a nereagovalo a psalo no signal2) co se děje tím, že odělam ty ramky (4gb, prvně jsem odělal jednu a potom obě zapl bez nich)3) a poslední, co se děje tím když odělám tu baterečku a opět vratímDíky moc za odpověd

Odpovědi na otázku

Dát to někomu,kdo tomu rozumí a připravit si peníz za opravu pokud jsi něco zlikvidoval pomocí statické elektřiny.Pc se nevysává,ale čistí stlačeným vzduchem.Pokud jsi oddělal větrák od procesoru tak jsi zajisté při skládání i přepastoval než jsi ho vrátil a to to s tou baterkou tak tomu se říká-CMOS.

A teď je ještě otázka, jestli oddělal (sundal, vyndal) nebo oddělal (zlikvidoval).

Odělal a zase namontoval, funguje to vše v pohodě jen mě zajímalo čím to bylo

Proč se sakra hrabete v něčem, čemu nerozumíte a nevíte, co to způsobí?

Já PC rozumím, ale nejde mě do hlavy proč to udělalo když vyndám grafiku a odělám chladíč od procesoru.. Měnil jsem to a dělal tak 10x a na dosti počítačech a nikdy nic se nestalo..proto se ptám co to způsobilo..

Kdybys PC rozuměl, tak ty 3 otázky rozhodně nemáš. A neříkáš "nenačetl se obraz", to říkají laici, ne ti co tomu rozumí.No, proč neměl monitor signál? Možná špatně dotlačená grafika nebo některý z konektorů. PC slyšitelně "něco" dělalo? Začal se číst OS z disku? Roztočily se větráky? Nedostatečná diagnostika ze tvé strany.Když vytáhneš tu "kulatou baterečku", tak se inicializuje datum, čas a hlavně se smaže nastavení BIOSu. Ta baterka zálohuje obvod RTC a malou CMOS SRAM paměť, ve které je to nastavení. To bys mohl vědět, když PC rozumíš.A chladič z CPU se jen tak pro nic za nic nesundává, ve většině případů jde větrák a chladič vyčistit, aniž by se sundával. A pokud ho sundáš, musíš očistit pastu a nanést novou.Promiň, ale počítačům a elektronice nerozumíš.

Když "odděláš" (vypojíš) RAM moduly, tak v PC nebude operační paměť. Co se asi stane? PC při post testu by mělo pípáním hlásit chybějící RAM.

Citrone, moc tady nemachruj.. Tazatel alespoň pozdravil a vysvětli podstatu svého dotazu. Ty tady jen machruješ a hraješ si na Boha, debile..

Cituji:2) co se děje tím, že odělam ty ramky (4gb, prvně jsem odělal jednu a potom obě zapl bez nich) Nejspíš tohle laborování s paměťmi způsobil problém, se kterým ses potýkal s prvním spuštěním počítače po jeho vyčištění.. Jestliže jsou paměti nesprávně usazené ve slotech, pak počítač nelze nastartovat ani do Biosu.. Jinak vysávání se opravdu nedoporučuje. Vysávat tak maximálně prachové filtry a někde stranou dále od počítače. Jinak rádci typu, nehrab se do něčeho, čemu nerozumíš, jsou jen nadutí kreténi. Oni sami na tom kdysi nebyli o nic lépe, než jakýkoliv začátečník. Jen naprosto zbytečně machrujou..

No to si taky myslím, ale na druhou stranu "já počítačům rozumím" a pak se tá, co se stane, když vytáhne RAM...něco o PC asi ví, to možná jo. Ale ještě se toho musí hodně učit, jako my všichni kdysi a stále.

Jojo chápu, hlavně mi to nikdo nedokáže vysvětlit, a "Pozitron" prosím takovýhle málo dotlačená grafika do PCIe slotu, nebo málo ramka atd si nech.. Ano samozřejmě z disku to četlo všechny samozdřejmě větráčky jeli..Ano to mi je též jasný, ale vím že když jsme kdysi řešil problém tak jsem musel vyndat zbylé ram a nechat jednu aby se pročistila virtuální pamět (ted už vážně nevím co to byl za problém to jsem ještě řešil kdysi ještě na škole)Edysák - nevím jestli jsem to teda napsal blbě, ale když jsem vyndával Ram paměti tak to bylo asi po 15tém body co to nejelo tak tím určitě problém nenastal.. v pohodě, určo toho víte víc než já proto se ptám, já už dělám dlouho v pc, ale spíše software než hardware proto jsem dal jsem otázku, nečekal jsem takový výsměch a rada a proč to je nikde..

"... vyndávat paměť, aby se pročistila virtální paměť...", co tady se poslední dobou děje naprosto nemá obdoby.

Až ti to kiksne znovu servis nejlepčí řešení, nikdo ze zdejších u tebe nestál, aby víděl kde všude se hrabeš a jak to vracíš opakovaně zpět. Tys do toho štoural ptej se sebe