Dotaz ohledně chlazení

Dobrý den,mám počítač už círka 6 let, jedná se o značku HAL3000, (zde přesné komponenty https://ctrlv.cz/2drx).PC už byl složen, páč jsem byl tehdá malej a nerozuměl jsem tomu.Má otázka tedy zní, jaký větrák popřípadě kterou jinou case koupit, aby pc neměl tyto teploty (https://ctrlv.cz/onmw , https://ctrlv.cz/wjU5). Teploty jsou uvedeny, když je počítač v klidu.Předem mockrát děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Bolo vôbec niekedy dané PC čistené od prachu? Za tie roky bude chladič CPU totálne zadrbaný prachom.

Navyše tá zostava je trochu na kkt. CPU s TDP 100W a základná doska bez chladenia napájacej kaskády

PC čistím pravidelně, takže tím to dle mého názoru nebude.

4300 RPM a 98°C? Buď - ako píše kolega - zaplrášený ventilátor(y), alebo vymeň chladič za napr. FERA 3 1224 - myslím si, že nie drahý a 100W zvládne ľavou zadnou (mám FERA 2 1224 a pri 900 RPM pod 50°C v max záťaži, 40°C v iddle). Ale 98°C sa mi nejako nezdá, veď max by mal mať 74°C. Daj na chladič ruku - mal by si mať s dotykom problém (ak by si nevedel, chladič nebude mať 98°C)

A co například chladič přidat? A když už tak jaký na přidání? Napadlo mě, zda třeba není poškození senzor, který ukazuje teplotu, ovšem hukot který pc vydává tomu odpovídá. K večeru se dostanu domu, zkusím tedy dát ruku na chladič, děkuji za rady, nějáké další nejsou?

Nezabudni založiť 10 vlákien o tom istom. Už dlho som nič nezmazal a chýba mi to Ešte raz: keď to overíš pomocou ruky, bude jasné či je vadné čidlo (ak je, OS/BIOS mu verí a zvýši otáčky bez ohľadu na pravdu). Ak ruku neudržíš, je jasné, že je zle a vyčisti, prepastuj, ak nepomôže, vymeň chladič. Ak bude chladič vlažný, over či sedí dobre (ak zle, logicky teplota z CPU sa ďalej nešíri úplne), ak sedí všetko, ťažko to riešiť (iba ak je záruka a teda reklamácia). Ale na 100W CPU by som dal FERA 3 1224 - limit je údajne TDP 250W, tak bude aj tichý

250W má grandis, fera 3 1224 "len" 180W, ale aj to akurát aj na i7-6700K

Ona je ta Fera papirove o dost slabsi, nez co skutecne zvladne.

6 let? Mozna to uz bude zrale na prepastovani - kdyz uz bude chladic dole, tak tam klidne tu Feru nacpat, ocekavam, ze tam bude originalni AMD chladic.Zdroj sice vydrzel, ale ani tenkrat to nebyl zadny zazrak a za ty roky budou hodnoty jeste horsi.Pokud by se vymenil zdroj a dokoupila grafika, slo by to jeste s klidem pouzivat i na mene-stredne narocne hry.