Dotaz o názor na herní PC

Dobrý den,chci si koupit herní pc, který zvládne nynější hry na vyšší detaily. Chtěl bych vás poprosit, jestli by jste mi k tomuto setupu mohli říci, zda je to dobrá sestava, nebo zda-li by jste něco vylepšili, popřípadě změnili? Budget je omezen tak do 15000 +-.CPU: AMD Ryzen 5 2600GPU: ASROCK Radeon RX 570 Phantom Gaming D 8G OCRAM: HyperX Predator 8GB DDR4 2666Zdroj: Zalman ZM500-TX - 500WZákl. deska: MSI B450 TOMAHAWK - AMD B450 Skříň: Evolveo T3SSD: WD Green 3D NAND, 2,5" - 120GB HDD: Seagate BarraCuda, 3,5" - 1TBJsem trochu laik, tak děkuji za každé případné rady a návrhy na vylepšení.Děkuji, Pavel.

Odpovědi na otázku

Ten SSD disk je moc malý, 120 GB mi přijde na systémový disk strašně málo, bude tě to dříve či později omezovat. Tím, jak absolutní cena SSD disků není nijak hrozivá, bych koukal alespoň na 480 GB. Fakt se to dle mého vyplatí.

Celý špatně. Grafika je slabá. Zdroj je odpad. SSD je odpad a navíc malý. HDD je opravdu nutné ? Paměti je málo. Napiš sem https://forum.zive.cz/forum-932/PC-sestavy.html a napřed si přečti pravidla poradny, abys dotaz formuloval správně. Dostaneš nějaký rozumný návrh. A nepouštěj se do věcí, kterejm nerozumíš

https://www.czc.cz/7qctd4d33ehs78qab4eng4s4n... Casem dokoupit dalsi ramku a pripadne disk

Vidím velký špatný, stejně jako u tazatele.

4 vláknovej Intel ? Jako fakt ? Ojebka základní deska ? Asus má dobrý desky ale ty laciný fakt ne. Původní návrh Ryzen+tomahawk byl výrazně lepší.

Ta i3 ma +- stejny herni vykon jako 2600 ve vetsine hrach, ta 580 je oproti 570 asi 15-20% vykonovy skok, zakladni deska vymenena za model od asrocku

Výkon je co? AVG FPS? Ono důležitější je průběh FPS a v nových hrách, chtě nechtě, 6c/8c CPU jasně vedou. i3 Fakt ne.Navíc s tou grafikou je to jedno. Chápu že potřebuju max single thread k 2080Ti, ale k lowendovému Polarisu?Hlavně to stejně nesplní jeho požadavky, nové hry už začínají běžně doporučovat něco jako RTX2060, a to na FHD, jen avg 60FPS v nějaký cca středních detailech. Takže to nesplňuje zadání, ale to nesplníme nikdo, pokud tazatel nepřitlačí na aspoň 25 tisíc nebo nesníží nároky. S těma RX si spoustu her bude muset zahrát více či méně na low, nebo v nižším než FHD rozlišení

Dnes Intel CPU v této kategorii?

Nakonec jsem tam dal 1600, podle me je kombinace na hry 1600 +580 lepsi nez 2600+570, pokud tazatel je ochotny obětovat dalsich 500kc muze si tam prihodit i tu 2600

Gigabyte B450M DS3H a B450M S2H jsou otřesné desky. Věčně v nich něco blbne, co měsíc, to nový firmware. A ke žravému Ryzenu první generace ji osadí jen sebevrah.

Přesně tak, nick Arus má podivnou zálibu v pekelných deskách . Starý Ryzen bych už nepoužil a desku bych ponechal tu původní co tazatel navrhoval. Snaha vejít se do rozpočtu je sice hezká, ale musí dávat smysl. V tomto případě nedáva.

bohužel někde to bude dost znát ve prospěch 2600, rozdíl je jen 7 stovek, gpu bude měnit tak jak tak za chvíli, CPU může nechat pár let.

K Ryzenu RAM určitě DDR4-3000 a upřednostňovat modely s 1,2 V. Zdroj opravdu ne, pokud nechceš vidět ohňostroj, doporučil bych Seasonic Focus Gold 550 W s desetiletou zárukou a můžeš libovolně upgradovat grafiku.Pokud levný Radeon, tak Sapphire RX 570 ITX, dražší modely více hučí a topí a nárůst výkonu neodpovídá příplatku.WD Green je spolu s Kingstonem A400 kandidátem na hod SSD do popelnice. Buď WD Blue 3D, Kingston UV500 nebo Crucial MX500. A spíše koupit 480 GB+, pokud nemáš peníze, raději kup 120GB SSD „za flašku“ z bazaru, těch 500 Kč nové 120GB modely hodnotu opravdu nemají.

Vzhledem ke grafice a detailům, pokud budete chtít tak 30 FPS, bude asi dostačovat na středních detailech. Pokud chcete vyšší detaily, vyšší FPS koukejte po RTX2060/RX 5700 a vyšších