Dotaz na zapojení druhého monitoru

Dobrý den, mám problém se zapojením druhého monitoru do mého PC. Když zapojím jakýkoli monitor do grafické karty, vše je OK. Pokud ale zapojím monitory do základní desky, tak je PC nenajde. //Duplicitní dotaz:http://www.zive.cz/poradna/monitor-a-zakladn... //

Odpovědi na otázku

No, a v čem je problém? Toto je přece normální, tak to má být: Buď integrovaná grafická karta, nebo dedikovaná. Nikdy ne, s výjimkou některých notebooků, obě současně.

Ale prd. Funguje i obojí. Ne u všeho, ale u Intelu to běhá minimálně na posledních 3 socketech. Jen ji nesmí mít v BIOSu vypnutou. Stačí jí zapnout, nainstalovat ji ovladače a klidně do ní může napíchat 3 další monitory (pokud na to má desky výstupy) a mít tak 3 v desce + další 3-6 na grafice (podle tipu).V první řadě by ale měl napsat, co má za PC. Jinak je to jen střílení naslepo.

Ale mně to nejde, ani kdyby bylo všechno napíchané v základní desce..

Problém je v tom, že je tam píchnuta i grafická karta. Tím pádem se integrovaná grafická karta deaktivuje.Jak správně připodotkl kolega, u některých desek lze aktivovat současně obě grafiky, ale v drtivé většině případů je to takhle.

Funguje to snad na všech PC, kde je Intel grafika a jakákoliv PCIe. Jen se to musí zapnout. Zatím jsem nenarazil na PC, kde by to nešlo (tím netvrdím, že takové neexistuje). A počet mínusů na tom nic nezmění.

A kdyby to někomu stále nestačilo, zkusil jsem tam toho napíchat ještě trochu více:https://ctrlv.cz/shots/2017/02/11/aIIs.pngGTX 660 Ti umí jen 4x LCD, HD 4600 jen 3xLCD, takže 5x LCD na jednu opravdu napíchat nejde.

Potvrzuji. V práci jsme měji takhle zapojené čtyři počítače jeden monitor na itegrovanou, druhý na normální. Jenom to chce je mít nainstalované obě a obě povolené. Dokonce u jednoho postaršího šel jeden výstup na analog, druhý na digitál.

Však to je OK . Správna činnosť! Buď integrovaná GK, alebo dedikovaná karta Gk !