» Poradna » Windows (a jiné OS)

Dotaz na win10

Složil jsem nový PC, budu instalovat nový Win10 a potřebuji poradit. Zbyl mi SSD 250GB samsung a uvažuji jestli nebude lepší kdybych do nového PC do SSD nainstaloval Win10 a nový M.2 1T používal jako datový. Jako že kdybych přeinstaloval třeba za 2 roky Win10, tak vim že tam nic nemám a bylo by to bez problému. A nebo nainstalovat rovnou na M.2 1T a SSD na menší data.

Odpovědi na otázku

rovno na ten 1T.

To záleží, co tam chceš instalovat. Pokud tam půjdou bumbrlíčci jako hry, tak dej systém rovnou na 1TB SSD. Pokud ale jen běžný SW, který se i se systémem bezpečně vejde do 100GB, tak lidně to dej na ten menší. Žádný problém.

jen hry , fotky, videa, filmy, soubory atd... normálně jsem jel na ssd který mi stačil a Hdd jako datový

A neni to jedno pokud jsou stejne rychle? Muzes klidne nechat ukladat data na mensi a az tam dojde pak na ten systemovy. Kazdem dava smysl mit systemovy min. tak rychly. Predpokladam ze kupujes novy protoze mas jasno k cemu bude.

Stavím nový PC, ten starý už má 10 let. Ten M.2 1T je rychlejší, asi bude lepší to hodit ten system na M.2 jak tak vidím už kuli rychlosti jak píšeš. dík