Dotaz na redukci

Zdravím mám grafiku Evga ftw 2 1070 ftx od nvidie Sehnal sem druhy monitor který je starší a má zapojeni viz foto a potřeboval bych ho připojit s PC aby sloužil jako druhy monitor první mám Asus 144mhz zapojeny v tom velkém otvoru tudíž můj dotaz je jakou redukci koupit abych ten starý připojil do PC jako 2 .diky Přípojka starého monitoru https://ibb.co/gSSUmd Grafika : https://ibb.co/itCyCJTakže chci z te první foto redukci abych to mohl dat někam do jedné z těch 4 menších děkuji za pomoc

Odpovědi na otázku

Kolega už poslal možnou redukci. Současné generace karet již nemívají analogové výstupy. Možná by stálo za to vyměnit i monitor, pokud je omezený jen na analogový vstup.

Ano, viz moje odpověď níže.

Tohle nebude fungovat, to je jen redukce z HDMI na DVI-D - v obou případech jde o digitální přenos dat. Pokud je váš vstup do monitoru analogový, což vámi focený kabel je - má konektor DVI-I.Potřebujete převodník z digitálu na analog, což byl ten post kolegy z DP na DVI-I.neškodilo by ani, kdyby ten převodník měl i audio odbočku (převodníky na VGA je často mají) aby bylo možné udělat i něco s audiem které jde do DP/HDMI.

Na kartě máš mimo DP i DVI a HDMI, monitor je DVI. Takže kabel DVI-DVI nebo DVI-HDMI (signál je totožný). Redukci z DP na DVI nepotřebuješ, pánové nade mnou se asi špatně koukali.

Pokud máš 144Hz monitor, tak napiš, jaké má vstupy nebo se podívej do jeho krabice. Určitě tam jeden kabel s DisplayPortem bude.Ten starý monitor nech zapojený jednolinkovým DVI.

Koncovka kabelu starého monitoru je DVI-A - jen analogový signál ( http://www.buildmyowncabin.com/electrical/dual%20link%20... ) a ten už nové karty neposkytují.Zkontroluj podle typu monitoru jestli zvládá digitlní signál (s jiným kabelem) a jestli ne, tak buďto kup aktivní převodník (může zhoršit kvalitu obrazu), nebo tenhle vyhoď a kup jiný monitor s digitálním vstupem.

Souhlasím a beru zpět radu, kterou jsem psal: 29. 06. 2018 18:47.

Ja v tom dlouhem portu mam zapojeny hlavni monitor ten 144 mhz takze potrebuju ten stary do jedne z tech 4 nahore ale koupim tu redukci s ts bohemia to by melo stacit ;)

Pokud ten monitor nemá digitální DVI-D, tak stačit nebude, fyzicky to sice strčíte do karty i monitoru, ale pokud má monitor jen analogový DVI vstup, tak máte smolíka protože DP ani HDMI nemá analogový výstup

Jakoze chapu princip ale nechapu ty zkratky tudiz muzete mi dopirucit z tsbohemie popr alzy co mam koupit aby to slapalo ? Dekuji

https://ibb.co/hpLDey Toto ma stary monitor me zajima bude mi stacit teda ta redukce https://www.tsbohemia.cz/kb-kabel-hdmi-a-dvi-d-m-m... . ????

Máš tam DVI-I a DVI-D. Takže kabel HDMI-DVI bude funguvat. A i DVI-A (ten starý kabel) by měl obsahovat digitální signál.

Ano monitor co je na obrázku odkazovaným kabelem připojíš. Pro jistotu zapoj DVI stranu kabelu do DVI-D konektru na monitoru (na obrázku je to ten spodní, vedle kulatého).