» Poradna » Programy

Dotaz na prohlížení souborů s koncovkou *.DWG

Zdar Borci,Mám dotaz, neznáte někdo free program, který umí prohlížet soubory s koncovkou *.dwg? jedná se o díla vytvořená v AutoCadu nebo podobných věcech. Jde pouze o prohlížení, nee tvorbu. Pokud máte tip, budu rád. Už jsem zkoušel pak free věci ale vždy je v něčem problém. Děkuji

Odpovědi na otázku

Zkus FreeDWGViewer, mně v pohodě fungoval.

tento jsem nezkoušel, díky za tip chlape

Existuje oficiální free prohlížeč - Autodesk DWG TrueView. Aktuální verze je 2020, ke stažení např. na www.cadforum.cz. Nebo jde použít cloudový https://viewer.autodesk.com

Mně k náhledům stačí jednoduchý prohlížeč bez instalace:https://www.elmer.cz/download/Info-SchemataCAD...

Právě proto, že jde o "... soubory s koncovkou *.dwg? jedná se o díla vytvořená v AutoCadu nebo podobných věcech. ..."Nelze doporučit jeden prohlížeč. Na soubory vytvořené SW Autodesk jednoznačně Autodesk DWG TrueView - a ani ten si nemusí poradit s některými profesními nadstavbami.Pro ostatní soubory z nejrůznějších CAD programů je výsledek vždy nejistý - buď se nezobrazí správně, nebo se něco nezobrazí, nebo se nezobrazí vůbec. O podpoře českých textů ani nemluvím.Takže nejlíp uděláte, když si od autora vyžádáte soubor PDF - jestliže jde jenom o prohlížení.Standard pro předávání CAD grafických souborů je formát DXF.

Proč chodit ke kovaříkovi když můžeš jít ke kováři:www.cadforum.czAle chtělo by to rozvést dotaz, třeba proč to chceš, od koho je ten sobor a tak.Například já když jsem něco kreslil, třeba jen nějakou drobnou úpravu staršího výkresu, tak jsem si naskenoval nějaký papírový výkres, vložil do výkresu, třeba jsem ten obrázek co vylezl ze skeneru trochu upravil než jsem ho do výkresu vložil a co bylo potřeba jsem přikreslil. A pak jsem to poslal do plotru co si s tím uměl poradit. Ve firmě proti tomu nebyly námitky, tehdy se tam pracovalo obvykle jen s papírovými výkresy. Pokud bych někomu poslal jen soubor DWG, tak by prohlížeč zobrazil jen ty úpravy a ne ten naskenovaný základ.