» Poradna » Ostatní

Dotaz na otrlé matikáře ;-)

Ahoj, potřeboval bych poradit.Znám tyto hodnoty a // výška stránky 596b // mezera mezi boxy 10 (platí i pro spodní a horní okraj)c //pocet malých boxů 7d //pocet velkých boxů 2jak zjistím, jaká bude výška boxů, když 7 jich bude stejných, 2 budou taky stejné ale budou mít dvounásobnou šířku jako těch 7. Poradí někdo? Díky.

Odpovědi na otázku

Bavíme se jen o výšce (šířku v zadání beru jako překlep).1. chceš 9 boxů s 10 mezerami 10 (asi pixelů) - ze stránky zbývá 496px2. chceš 7 boxů X a 2 boxy 2×X což je 11×X. X=496/11 což je 45,09090909...3. takže 7 boxů bude po 45px a dva po 90px, 1pixel ti zbude

Ano, je to překlep, omlouvám se..Díky, seš frajer a co je X ?

X je výška malýho boxu, trumpeto.

Dobrej vtip X je neznama, kterou se snazis vypocitat, tedy vyska malyho boxu.....

Nahlášeno pro debilitu tazatele. Plete si PC poradnu s matematickým kroužkem...

Neplete. Pouze ukazuje blbečkům, že to jde i jinak.

?

Pro otrlé matikáře? To je příklad tak pro 6. třídu.

Pro otrlé matikáře je minimálně vysokoškolská matematika. Hlavně tedy co berou na Matfyzu...

jsem taky s ohledem na název vlákna čekal nějaké integrály nebo derivace