» Poradna » Ostatní

Dotaz na cenu

Ahoj,mám doma starší PC. Dala by se tato sestava prodat a případně kolik bych si za to mohl říci?Děkuji za odpověď.MB:IG81 915/ICH6 S775@800 PCI-Ex16,PCI-Ex, 2PCI, GLAN, 4serialATA, DDR, mic CPU: Intel Pentium 4 3 GHz, LGA775/HT/2MB/800MHz/P4 630 SIMM: DDR 2x 256MB 400MHz, Kingstom CL3 FD 3,5" FDD floppy 3,5 Nec HD:HD 80GB Barracuda 7200,7+ST380817AS 7200ROM/8,5ms/8MB/serial ATA monitor:Acer 1715MSOS: MSWindows XP

Odpovědi na otázku

Tohle už je spíš do šrotu nebo darem. Nevidím tam nic, co by dnes k něčemu bylo. To ale neznamená, že to neprodáš. Jen to, že jakákoliv cena je přehnaná a je jen na tobě, za kolik to dokážeš někomu prodat. Ale jestli z toho bude litr, jsi hodně, hodně dobrý prodejce.

myslím, že nejvíc prodejný je z toho ten monitor, ale osobně si nemyslím, že by za to bylo víc než jen pár stovek, tak bych ten PC spíš dal za odvoz. Tohle už dneska k ničemu není. Ty Win XP jsou legální? Tj. je k nim štítek? Protože legální XPéčka by se někomu mohly hodit do virtuálu.

Tohle se dává do elektro odpadu nebo za odvoz.

Teď to nemá žádný smysl. Hodnota komponent je nulová. Počkej tak 20 let a když to i za 20 let bude fungovat, tak už tomu naskočí slušná historická hodnota a nějaký sběratel by to mohl koupit.

Nechci Vás zklamat ale obyčejné počítače z roku 1995-1999 rozhodně nejsou moc cenné. To není ani první Apple ani první IBM PC ale nic moc bastl.

Za odvoz do sběrného dvora budeš zřejmě muset ještě zaplatit.

Základní deska je prakticky bezcenná, nejde do toho strčit ani první generace Core Duo. Takže o ničem.Paměť je 2x256 MB DDR1 - takže o ničem. Tak malý moduly jsou tak dobrý leda do popelnice.Floppina o ničem.Ten harddisk tak 100 Kč.LCD monitor kolem 200 Kč, pokud je ve slušném stavu.Krom harddisku (který tam byl zjevně dokupován později než zbytek originálu PC) a LCD monitoru, je to naprosto, ale naprosto bezcenné.

Za odvoz, mozna par stokorun.