Dotaz na Ati radeon 2400PRO 512mb

Zdarec,
potrebuju poradit kdyz si koupim Ati radeon 2400PRO 512mb do sve sestavy(Athlon XP4800+,4GB ram) tak jestli poznam nejaky vyrazny rozdil mezi integrovanou graf.kartou Nvidia 6150 512 MB ram?nejde mi o hrani nejakych extra her(crysis nebo takovyhle),spis o takovy hry,kde neni zase takova graf.narocnost jako sporty atd.?a pripadne jsem si precetl,ze tato karta je vyrabena pro rozhrani Direct X10 a Visty,ale ja mam XP SP3,tak jestli je to problem?Diky moc za odpovedi Pavel

Odpovědi na otázku

pojede v XP a určitě má vyšší výkon než integrovaná

Grafiku řady 2xxx už dneska asi ne.

Vyber si podle rozhraní AGP/PCI-E aspoň z téhle řady:

www.alza.cz ...

No ja mam rozhrani PCI x16(nebo tak nejak),a prave shanim graf.kartu tak do deviti set korun(chapu,ze ta castka je fakt nizka),ale ja nepotrebuju nic extra,jen aby to zvladalo stand.aplikace a normalni hry na prumerny detaily.a tu co jsem zminoval tak je na aukru za 600 i s postovnym a se zarukou.tak proto se na ni ptam,jinak k ni zadny sympatie nemam.:)

Za 1,5k ( a jinde asi i levněji ) pořídíš grafiku, která umí 4700 bodů ve 3D Marku 06 a po přetaktování na 900/2000 MHz, což tahle grafika umí, dá dokonce 5700 bodů:

www.alza.cz ...

Přehrávání videa (hardwarová akcelerace) v rozlišení 1920x1200 zvládá její chip Avivo v pohodě.

Pochopitelně že ji jako novou budeš mít se zárukou.

Tak si to srovnej se svým skóre ve 3D Marku a s 2400 PRO (pravděpodobně s pomalými pamětmi DDR2, kterých je zbytečně 512 MB). Tolik paměti ten grafický chip nevyužije. Prostě na to nemá výkon.

Do PCIe sezenes pomerne levne HD3650.

klidne si kup tuhle :www.alza.cz ...

To je zas tak:

hodně paměti, ale pomalé (DDR2).

Radši 256 MB paměti DDR3. To pro to grafické jádro úplně stačí.

no kdyz pridas 100 nebo 2 tak muzes vzit naky novejsi lowend treba 3450 musis hledat treba na seznamu

Za 6 stovek si klidně kup tuhle:

www.alza.cz ...

Výkonem se nijak neliší od té z Aukra (3D Mark 06 cca 1400bodů).

64-bitová paměťová sběrnice a pomalé paměti spolehlivě zaříznou každý náznak výkonu.

512 MB paměti má smysl jedině, když je ta paměť rychlá (aspoň DDR3), paměťová sběrnice má rozumnou šířku (aspoň 128 bitů) a grafický chip má odpovídající výkon (aspoň 3850).