» Poradna » Ostatní

Dotaz k RAIDu

Zdravím, mám v PC s chipsetem Intel 955x dva SATA disky zapojené v RAID0, takže intelácké RAID ovladače. Chci vyměnit desku, druhá má chipset nForce4 IE, takže nvidiácké ovladače. Bude to fungovat? Budou data normálně přístupná nebo to má řešené každá firma jinak.

Odpovědi na otázku

No, teoreticky by měly být bloky rozděleny na oba disky podle nějaké normy, takže by to fungovat mělo a vcelku by mne zajímalo, jestli to půjde. Ale nezaručí to nikdo, nejspíš bych předem všechno zazálohoval, protože stejně toi budeš muset celé instalovat znova (windows výměnu desky nepřežijí). Jinak smysl RAID 0 mi z principu u PC nějak uniká...