» Poradna » Ostatní

Dostavění pc

Dobrý den,moc bych poprosil o pomoc, už jsem bezradný...Před 3 měsíci mi přišly RAMky DDR3 1600 MHz, ale můj nynější stroj pobere jen DDR3 1333 MHz.... Bylo mi asi 100x porazeno co mám zkusit, jak to zapojit, udělat underclocking (opak overclockingu) atp. a nic nepomohlo.Dal jsem na konečnou radu a to koupit nový komponenty. A tu začal ten problém, zhruba měsíc hledám komponenty který by zapadli do sebe tak, aby seděla MB s RAM sloty DDR3, s nějakým dobrým procesorem, ale nikde jsem nenašel takové složení komponentů aby fungovalo vše jak má, aby to nestálo 3 výplaty a abych s tím taky něco zahrál, a proto se obracím na vás s prosbou, protože doufám že by mi mohl někdo pomoct.Parametry skládaného PC:RAM DDR3 1600MHz 8Gb (Vlastním 2)nVidia 1050 Ti 4Gb (vlastním 2)Nejmenovaný zdroj 850W (vlastním)A potřeboval bych pomoct s Základovou deskou a Procesorem abych se vešel cca do 6 000 a aby to bylo kompatibilni.Děkuji každému ochotnému člověku a prosím, aby si lidé nechávali své hanlivé připomínky pro sebe, né každý ví to, co může být ostatním jasné.

Odpovědi na otázku

"Nejmenovaný zdroj 850W" je co?Stavět jakýkoliv upgrade na tom, že máš doma staré DDR3 RAMky, je blbost. Všechen nový HW za poslední asi 4 roky je už na DDR4, takže bys musel kupovat něco starého. Což je blbost.Že máš HW na max. 1333 MHz a RAM jsou 1600 MHz je fuk. Hádám, že spíš bude problém v tom, že máš starý řadič, který neumí ty paměti, co jsi koupil. Napiš, co máš přesně za desku a procesor. Pokud ti stačí výkon, tak výměna RAM za kompatibilní bude to nejlevnější, co můžeš udělat.Ale já bych se toho starého HW zbavil a koupil novou desku + CPU + DDR4. Za 6000,- můžeš mít tohle:https://www.czc.cz/260718,235878,233539/kodyNeděs se nápisu "i3". Je to přejmenované starší i5 (má vyšší výkon než třeba i5-7500). Pokud máš to, co si myslím, že máš, tak je to výkonem úplně někde jinde. A to hlavně ve výkonu na jádro (porovnej si "Single Thread Rating" ve 3. grafu):https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-750-vs-I...

Děkuji za radu,ohledně zdroje, nechtěl jsem hledat přímo co to je,ale pokud by vás to zajímalo tak EVGA 850 B3 též z CZC...Je možný, že mám starý řadič, moc se v tom nevyznám, jde mi o to, abych si sem tam něco zahrál, ale rád bych občas něco novějšího.A ohledně toho nápisu i3, tak abych řekl pravdu, nikdy mi nešlo o název, ale spíš o kompatibilitu a jeho popis než o název.Každopádně si moc vážím pomoci, pokud bude toto téma stále otevřené, po té, co vyzkouším tuto možnost s nákupem, rád bych vám popsal osobní pocity z rozdílu.

Napiš alespoň přesný typ CPU, co máš teď. Najdeš to buď přímo v systému nebo pomocí jednoduchého programu CPU-Z, který je volně ke stažení a vypíše ti i přesný typ desky. Nebo třeba pomocí HWInfo, který ti vypíše úplně vše na jednom obrázku a ten sem pak stačí dát pomocí http://www.ctrlv.cz nebo jiného webu ke sdílení obrázků.

Všechno blbě. 1) v desce pro DDR3 max 1333MHz by měly normálně fungovat i DDR3 1600MHz. 2) DDR3 jsou mrtvé, dnes jsem vše už na DDR4, takže je nesmysl jen kvůli RAM, která nestojí majlant, kupovat nějaké věci, které jsou zastaralé už teď. A jinak ten zdroj (nejmenovaný 850W) není to nějaký vergl?

Je mi líto ale v té desce mi nefungují.Vím že DDR3 nejsou dnes nějaký hit, taky to PC mám nějakou dobu, s tím, že ho jen "vylepšuji" novými komponenty.A ohledně toho zdroje, psal jsem nejmenovaný protože jsem v tu pozdní hodinu, kdy jsem ten příspěvek uvedl, nechtěl hledat název, každopádně je to zdroj od EVGA.I přesto, děkuji za ochotu pomoct, zkusím sestavit něco na novějším HW, jak mi bylo porazeno.

Nejde o to, co je "hit", ale o to, že i aktuální DDR4 budou už jsou také skoro na konci svého cyklu a brzy je nahradí DDR5. Takže shánět něco k DDR3, znamená, že budeš muset hledat starý HW, který se už cca 4 roky nevyrábí, valí se někde na skladě pod tunou prachu a prodejce čeká na blbce, který si za cenu aktuálního HW koupí starý křáp.V oblasti CPU se za poslední cca 2 roky poskočilo opravdu hodně dopředu. Ale vše se odehrálo až s DDR4. Takže koupě starého HW s DDR3 je opravdu hodně nevhodný krok.

DDR3 nejen že nejsou hit, ale jsou beznadějně zastaralé. A stejně tak je zastaralé cokoliv, co je bude podporovat. Takže na DD3 opravdu zapomeň, pokud chceš počítač vylepšit, tak DDR4.

s největší pravděpodobností je problém v mixu single a dual rank pamětí, ne ve frekvenci. Někdy to funguje tak, že to máš zapojené stará, stará, nová, nová ... a někdy stará, nová, stará, nová. A někdy vůbec.

no a taky ve starších deskách nelze často používat 8GB DDR3 moduly. Pokud deska měla maximální velikost RAM 16GB a má 4 sloty tak tam často nejsou použít 2x8GB.. ale jen 4x4..