Dostanu se do BIOSu s deaktivovanou integrovanou grafikou?

Zdravím vás a díky za odpovědi. Dotaz je v titulku.Jde mi o to, že stále jedu na upečené grafice a až se odebere do křemíkového nebe, tak než pořídím novou, tak se pár dní spokojím s integrovanou HD4600. Jenže dostanu se vůbec do BIOSu, abych mohl tu HD4600 aktivovat, když je ted vypnutá? V podstatě: poskytuje deska/procesor nějaký grafický výstup, který zobrazuje po startu PC třeba memory test nebo právě BIOS nebo je i k tomuhle už zapotřebí aktivní grafické karty?

Odpovědi na otázku

Stačí vadnou grafiku vyndat a resetovat BIOS.

BIOS by mel sam zapnout interni, kdyz nenajde zadnou externi

To je taky docela možné

to je jisté, ne docela možné.

Tak super, člověk se vždycky dozví něco nového

Měl, ale jen pokud tam nechal "AUTO" a nepřepnul to na "DISABLED". Každopádně pokud se to po vyndání nechytne, po resetu by tomu už nic bránit nemělo. Leda nějaká další závada.

Jinými slovy, defaultní nastavení desky je takový, že ivga je Enabled. Tohle mě vůbec nenapadlo. Díky.

Tak

V nejhorším můžeš vždycky BIOS resetovat na desce, tím se integrovaná grafika zase aktivuje.

Někdy je u volby použití grafických adaptérů v BIOSu položka Auto. Tak ji nastavte (pokud tam je, a je tam skoro vždy) a už se nemusíte starat.

hele, myslíš doufám desktop a ne notes? Protože co vím, tak u notesu s dedikovanou grafikou se smrt dedikované rovná velmi často smrti desky, protože prý nejde najet ani s integrovanou - resp. prý nemáš jak ji zapnout.

Jojo, mluvit o desktopu