» Poradna » Počítačové sítě

Dostala som asi podvodny mail

Chcela by som sa opytat,viem,ze je kopa podvodnych mailov,ale mne napisala mail" Lisa z Afriky" urcite znami mailovi podvodnici.Vraj jej zomreli rodicia a mam jej pomoct preniest na ucet jej peniaze.Samozrejme je to kravina,ale mozu nejako zistit moje udaje v pocitaci pomocou nejakych spionaznych programov,alebo mail treba vymazat a nereagovat.

Odpovědi na otázku

Vymazat a nereagovat.

vymazať a hlavne neotvárať žiadne prílohy !

ešte som chcel dodať, v minulosti, keď som nepoužíval antispamový filter v Thunderbirde, mi podobných mailov chodilo kopec. Na jeden z nich som odpísal niečo v zmysle "Fuck off" a dotyčný mi poslal ďalší mail, v ktorom bol trojan

Fuj

Jste strašně bezcitní, měli byste se stydět. Líza se na Ivetu obrátila s nadějí že jí pomůže a vy takhle. Nemůže za to, že se narodila v Africe a že ji postihlo takové neštěstí. Kdyby se obrátila na mě, určitě bych jí pomohl, cizí neštěstí mi není lhostejné.

Budu se za vás modlit

jj, keby tá Líza bola pekná a obrátila sa na mňa, tiež by som jej pomohol

A ona by Ti za odměnu poskytla AIDS

Modlit se klidně můžeš. Tím nikomu žádný počítač nezasviníš. Nikomu to sice nepomůže, ani neublíží, ale hlavně, že ti to udělá radost. Pokud máte v antispamu jazykový filtr, doporučuji ho zapnout, nebo zablokovat všechno, co chodí z Nigérie a podobných zemí.

Asi klasický nigerijský dopis, to mě chodí jen nabídky na viagru, rolexky, kasína atd. ..... prostě to smaž jako spam, neodpovídej na to, nic v tom neotvírej a pokud možno neodesílej info o přečtení zprávy

Diky.

Mě psala taky a tak jsem jí odepsal.A už nic nechce tak nevím.

Mně tajé psala, ale nic nechtěla. Jen tak jsem odpověděl. Přišel dlouhý osobní mail, v příloze její 2 fotky. Chce si jenom dopisovat. Jinak zatím nic nechce.

Ty svatá prostoto. Proskenuj si počítač - pořádně, a budeš čubrnět

PC skenuji denně. Myslím si, že NOD32 + Outpost jsou slušnou zárukou.