» Poradna » Web a internet

Doslovný překlad a html kod

Potřebuji dostat na stránky video , ale editor mi píše ( copy embed HTML code from the page with video and paste here:) potřebuji tedy aby z vás profiků někdo pomohl a napsal html kod , který tam mám vložit.Díky

Odpovědi na otázku

Máš ho zkopírovat ze stránky s tím videem a vložit ho tam.

Nepíšeš, odkud to video je. Jestli Youtube, tak stačí pod videem klepnout na "Sdílet" pak se ti hned nad odkazem objeví možnost "Vložit", tak na ni klepni a ono ti to ukáže kód, co vložíš na web. Zkusím dát jeden namátkový sem, ale obávám se, že ten místní systém rozsype:<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/J9VHTz5YZgI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

video mam jiz uložene na serveru tedy zkopírováno přes ftp.takže adresa www.něco.cz/video/video.mp4

jestli to má být video ke stažení tak <a href="ftp://něco.cz/video/video.mp4">ke stažení</a>

jenže to teda musíš mít na těch webovkách nějaký přehrávač a do něj teprv nějak cpát video. Jednoduše odkázat na ftp fakt nejde.

Ne žádný přehrávač ve stránkách nemám . Každopádně dík za tu radu na začátku<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/J9VHTz5YZgI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>přepsal jsem jen cestu z youtube na mé stránky a už to funguje.<iframe width="560" height="315" src="https://www.neco.cz/video/video.mp4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

jen mozna doplnit kod o autoplay

A nebylo by lepší použít element video a ne iframe?