Dosku a zdroj pre novy procak a grafiku

Zdravím plánujem si kupit do svojho počitača nový procesor a graficku kartu konkrétne rozmyšlam nad I7-7700K a Geforce GTX 1060 (6Gb). No v počitači mam už pomerne staršiu matičnu dosku GIGABYTE GA-B75M-D3V a 400W zdroj. Chcel by som sa teda spýtať či mi budu nove komponenty pasovat do dosky a taktiež či mi bude stačiť terajší zdroj. Momentalne mam v PC Graficku kartu Sapphire Radeon HD 5750 1GB DDR5. Procesor I5-3570. 12Gb RAM DDR3. Plus mam 320GB a 1TB pevne disky. Mám ešte DVD ROMku ale ta je odpojená. Ak by to bolo možne tak DDR3ky RAMky by som si rad zachoval kedže jednu z nich (8Gb) som kupoval len cca pred mesiacom.

Odpovědi na otázku

Ahoj nový procesor potřebuje novou desku a nové ramky DDR4deska potřebuje díru 1151, a i tam rozhoduje jaký procesor koupíš ne každá deska ti vezme Skylake, Kabylake a Coffeelake,nejlepší je koupit Coffe (nejnovější procesor na trhu)ve zkratce nepoužiješ prakticky nic co máš v PC možná HDDATI 5750 nemá cenu ani dávat do PCSSD to bude chtít zdroj co máš je o ničem ( 5 let starý ) ? možná i starší...ramky nepoužitelné na nové platformy procesorů...

...a kúp si komplet nový PC , aspoň budeš mať aj peknú skrinku . Možno ani káble od skrinky nezapojíš do dosky , za tých 5-6 rokov sa aj niektoré koncovky pomenili . Zase chceš šetriť na nesprávnom mieste ? Aj tento čo máš teraz si iba poflekoval z , "čo dom dal" ?

"ATI 5750 nemá cenu ani dávat do PC" tak to je samozrejme to som ani neplanoval... Tak pevny disk pokial naozaj nieje nutne tak určite menit nebudem. a je nejaky naozaj velky rozdiel medzi coffe a kabylakom ? Lebo mam vyhladnuty prave ten kaby. alter01 tak taketo skrinky stoja aj o 400-500 eur viac nez kebyže si to poskladam a za tu cenu mi ta "krajšia" skrinka naozaj neostojí... Inak akože zase ? Pozname sa ?