» Poradna » Počítačové sítě

Dosah WifI

Jaký dosah může mít
obchod.bscom.cz ...
Stačí to na byt? Před dům?

Odpovědi na otázku

podívej se do manuálu /www.edimax.com / , jinak velmi závisí na materiálu v cestě signálu /cihla-panel-železobeton atd. /, jako ostatně u každého elektromagnetického vlnění / permeabilita,Farradayova klec a ostatní primitiva....

Len pridam. Zarusenie priestoru, volba spravneho kanalu atd.

Zdá se že 50 metrů. Dá se to vylepšit lepší anténou?
8dBi nebo 10dBi
obchod.bscom.cz ...

lze , na úkor pokrytí - protože vysílačův výkon se nezvýší , jen přerozdělí -musíš vybrat anténu s vhodnou /dle místních podmínek/ směrovou charakteristikou /v praxi se tenhle údaj vyjadřuje obvykle jako vyzařovací úhel/. Pokud potřebuješ vykrýt větší prostor, je lépe uvažovat nad WEP- ale pozor, lepší je všechna AP od stejného výrobce/komunikační protokoly mají výrobci odlišné,není dosud standartizováno/....

sorry - uklep sem se - provoz samozřejmě WDS /WEP je zabezpečení../

Existuje systém, který umí na 5 GHz až 50 km. Nám jede na 30 a v pohodě.

Sojka Bonzacka? :P