» Poradna » Počítačové sítě

Dosah WI-FI v panelaku

Kamarad bydli v panelaku a potreboval bych u nej propojit 2 pocitace pomoci wi-fi. Muze byt problem se signalem, kdyz budu mit pouze malou antenku v sitove karte zezadu bedny PC pod stolem? Prima vzdalenost PC od sebe by nemela byt vetsi, jak nejakych 15-20 m, ale rozhodne budou v ceste prekazky, jako zed, nebo zavrene dvere. Diky za odpovedi.

Odpovědi na otázku

Tohle to jsem řešil.Panelák je v tomto na prd.Ony ty panely jsou prošpikovaný železem.Mě se ztracel uplně signál.Ping kolikrát ani nepřišel.Prostě špatná zkušenos.Taky jsem měl jen ty malé antenky 2db.Možná by pomohlo koupit větší na káblíku tak 5-6db a vytáhnout ji na stůl ale je to další investice.cca od 350 Kc.

u nej = v byte ? melo by to jit..kazdopadne bych to udelal spis pres nejaky router s wifi...a kdyz koupis nejaky radny...bude mit i dosah..po byte by to melo stacit..idealni by bylo asi si nejaky router pujcit a zkusit to...a uvidis..kdyztak vratit..takze asi neco koupit pres net..a vratit..do 14 dnu..na to mas narok (ne u kazdeho e-shopu - je potreba cist podminky). takze koupis zkusis..funguje..nechas..nefunguje..vratis..a stoji te to "jenom" postovne..

Čistě ze zvědavosti.Až to zrealizuješ a čím, tak dej vědět jak ti to maká.

Podle mně nemáš vůbec šanci, zkoušel jsem to z 1. patra do třetího a ani ťuk. Rozhodují pro tebe je přes kolik panelů půjde signál. Armovací železo v panelu hodně tlumí signál. Kabelem to nejde?

Ja mam doma wi-fi sit. Jenze bydlime v rodinem domku z papundeklu a krome sklepa mam signal vsude... Ono to u nej v byte asi nebude tech 20m, ale spis 10. Mne spis jde o to, ze signal by snad mel vklidu jit pres dvere, ne? A Kdyz by si tedy nasel cesticku delsi cestou, tak by to melo jit, ne? Muj problem je ten, ze on ma pocitac a ted si koupil druhy a v nem je wi-fi karta... Nechci do toho investovat vic, nez jednu wi-fi sitovku. Kdyz tak tam dam normalni a holt to potahneme kabelem

:o)))
Mate veselou predstavu o sireni signalu na frekvenci 2.4GHz. Tak to bohuzel nefunguje.
(Funguje to dokonce dost "zakernym" zpusobem. Pro zajimavost mrknete nekam, co je to "Fresnelova zona".)

Vlastnim ASUS WL-500gP(WIFI Router) a jsem moc spokojenej, v manualu je udavany dosah cca 300metrovy radius, v zastavbe se samozrejme dosah zkracuje, ale i tak pres 4 patra v panelaku jsem nameril uchazejici signal cca 1/4 z plneho signalu, na surfovani bohate staci.poku se jedna o muj byt, kde to provozuju tak neni snad misto kde bych mel problemy se signalem.

já se přidávám ... mám Ovislink WL-8000AP a dosah v bytě i kouskamam mimo byt a prakticky první patro (bydlím v přízemí) s 2dbi anténou v pohodě. 2. patro už padalo (málokdy jsem se připojil). Teď jsem si dokoupil pendrek 5dbi a chytam signál i ve čtvrtém patře.

ahoj,co si koupil za anténu?mám routerWT-2000R a z pokoje do pokoje to nemaká....čím zesílím signál?

martin.behounek.sweb.cz ...

šikovnější si zbastlí sami, anebo po dohodě s tím týpkem, mě to zbastlil za (pro mě) směšných 150,-

Mám Zyxel 660 hw ve školním bytě- připojim se v pohode na opačné straně školy cca 40m v druhem patře v nejvzdálenější třídě - a že tu jsou kua zdi

Ahojte, mam obycajny Dlink a v byte to fakci v pohode ale potreboval som to aj o jedno poschodie vyssie tak som si dokupil 5dBi antenu a ide to super o 1. poschodie vyssie je 4/5 signalu. Proste si ho treba len spravne umiestnit v byte lebo signal pri mojej antene sa siri : vertikal 360 a horizontal 80 stupnov treba to cca ohadnut a nemal by byt problem tot vse ......