» Poradna » Ostatní

Doručení balíku - česká pošta

Dobrý den, chci poslat balík se zbožím jednomu zájemci a ten mě požádal, abych někam napsal jeho tel. číslo, aby ho jeho pošta kontaktovala, jakmile balík přijde na poštu. Nevíte kam se má číslo napsat? Na složenku není kam, jediné místo je na podacím lístku, ale nejsem si jistý. Poradíte mi někdo?

Odpovědi na otázku

Opravdu máš pocit, že PC poradna je to nejlepší místo na vyptávání se o poštovních službách? Na poruchy auta se taky chodíš ptát do řeznictví?

V případě služby Balík Na poštu je avizování (na mobil nebo e-mail), že balík dorazil na pobočku, standardní služba. Mobilní číslo se píše na podací lístek, je dobré ho připsat i do adresy na balíku. https://www.ceskaposta.cz/sluzby/baliky/cr/balik-na...

V případě služby Balík do ruky pošta píše:"Adresátovi zasíláme SMS nebo e-mail  s informací o pohybu balíku a to ode dne jeho podání" https://www.ceskaposta.cz/sluzby/baliky/cr/balik-do...

...a pak dostaneš SMS, že pokus o doručení byl marný, (ve skutečnosti se nekonal, protože pršelo) a balík je k vyzvednutí na poště! Takže pokud chceš mít naprostou jistotu, že balík dostane adresát spolehlivě přímo do ruky, tak si s poštou raději nic nezačínej.

Jestliže ho má Na Poštu, tak žádný pokus o doručení není, dostaneš SMS a mail o tom, že zásilka je uložena na poště, kterou uvedl v objednávce. Tak netlachej nesmysly.

napiš to na podací lístek oni si to opíšou z něj případně napiš taky číslo k dodací adrese na balík

Velice všem děkuji

na podací lístek a musí to být "Balík do ruky" nebo "Balík na poštu".

A jste vůbec právně způsobilý ten balík vůbec odeslat?