» Poradna » Počítačové sítě

DOPORUČTE:Digitální fotoaparát

S 10 MG pixely nejlépe typ bridge.

Odpovědi na otázku

tebe znam, soudruhu, tebe moc dobre znam......to sis jeste nevybral?

ne

Soudruhu, nehon se za pixely.
Lepsie je priplatit za dobru optiku. Na com to chces videt tych 10Mpix. Na bezne telke - 0.44Mpix ? Alebo FullHD monitor 2Mpix. Jedine ze by si tlacil billboard tal 5 x 3 m.

Potřebuju fotky 30 x 40 cm k talentovce.

Fildo, a ty nemáš vyhledávač a vlastní hlavu ?

Mám a to jako nemohu se zeptat na doporučení jiných?Nikdo tě nenutí radit nebo diskutovat byrokrate

spíš se zeptej na digineff.cz na fóru -- tam chodí víc fotografů - jak nadšenců, tak profíků, tak ti i líp poradí.

chce to ovšem hned zpočátku specifikovat otázku co nejvíc - cena, využití, požadavky - tím rychleji dostaneš radu - otázek typu "jaký digitál?" je tam 3 pr**le, lepší nazvat příspěvek např. "rodin. kompakt do 3tis, AA batt"

nejlépe hodit dotaz přímo sem:
forum.digineff.cz ...

Jestli máš, tak jí použvej - mě tyto dotazy vadí.
Až si seženeš ženskou - taky se budeš ptát, jestli si jí máš vzít ?

Ked je to " k talentovce ", pani pedagogovia budu hodnotit co na tej fotke je. Ci vies fotit, ci mas talent, neboj sa nebudu robit rozbor technickej kvality fotoaparatu, ktory si si kupil.

Tak když ti nikdo nic nedoporučí, tak já ti doporučim značku Panasonic (s objekivem Leica a velikostí snímače 1/2,33" a větší (tj. to druhý číslo bude co nejmenší)).

Škoda, že nepíšeš na aký účel uvažuješ s formátom 30x40 cm. V prípade, že výstupom by bola kvalitná offsetová tlač, tak je všeobecne zaužívané, že obrazy dodané do tlačiarne majú v zásade 300 dpi. Na to by bol potrebný fotoaparát s ešte väčším rozlíšením. Ale to možno nie je Tvoj prípad.
Podobnú otázku som pred niekoľkými rokmi riešil aj ja. Výber bol samozrejme značný a ja som nad tým celé týždne špekulova ako "zlatnícky učeň nad p..ou". Kúpil som Fuji S7000 (za 22 tis. bez DPH). Teraz už viem, že som si mal kúpiť zrkadlovku (Canon). Čistota záberov, pohotovosť a ovplyvniteľné "ohniště" je k nezaplateniu.

Momentalna cena 9000Sk, lepsie za tu kupiu nekupis, iba filtre stali 4000Sk, fotak este pol roka v zaruke:
www.avizo.sk ...

Vacsi cip (malo sumu pri vyssom ISO), kvalitny svetelny objektiv, manualny zoom, 9MPix, format fotiek 3:2, RAW, myslim ze to predavam dost pod cenu, neviem aky mas cenovy strop, ale tento foti uplne super aj pri tlaci na A3

Pro kvalitu fotek je rozhodující kvalita objektivu a velikost snímače (čím větší plocha snímače, tím kvalitnější fotka). Megapixely už tak moc klíčové nejsou. Takže se poohlédni po něčem v cenách od 14.000 výš. (Nikon, Canon, Panasonic). Pro rozměr fotky 30 x 40 cm by to chtělo minimálně snímač o velikosti 50% filmového políčka.