» Poradna » Počítačové sítě

Doporučte router

Zdravím,potřeboval bych doporučit vhodný router do domácnosti. Připojovat se bude televize, NAS, několik mobilů, dva notebooky tiskárna a klimatizace.Kdysi jsem koupil Asus RT-AC66U v domnění, že to v pohodě zvládne, ale spletl jsem se. Už po třetí ho budu reklamovat. Pokaždé dostanu nový kus, ale ten po čase zase odejde.Pokukoval jsem po nějakém Mikrotiku, ale obávám se složité administrace.Cena by měla být asi do pěti tisíc a wifi 2,4 i 5 GHz.Díky.

Odpovědi na otázku

Napis podrobne dovod reklamacii aby sme nedoporucili nieco s rovnakymi, ci podobnymi problemami.

Myslím ,že chyba je niekde inde ako routeri. Router za 140€ a bol tri krát menený ujkazuje na inú chybu, tak ju hľadaj! Z 1000 zákazníkov ho 93% doporučuje ! Najčastejšie výtky na router sú - silne svieti LED , no katastrofa, - hreje ako topinkovač, - odčas zamrzne, - musel som nahrať nový ovladač .

Taky jsem byl spokojený (LEDky jsem přelepil izolepou 😀 ), ale po čase se prostě nepřipojím k internetu. Jsem jen v místní síti. Z ničeho nic, aniž bych cokoliv měnil. Firmware nejnovější.V administraci svítí Připojeno, ale internet není ani na wifi, LAN a ani v síťových nástrojích v administraci routeru. Přímo na kabelovém modemu je vše OK. Reklamaci uznali, takže problém musí být v routeru. Teď po roce to začalo zase a záruka za půl roku končí.

Tohle: https://www.czc.cz/mikrotik-routerboard-rb96... je i levnější. Tohle: https://www.czc.cz/turris-omnia-1-gb-wi-fi/2... je už podstatně dražší, ale...

Díky. Prohlídnu. Vypadají slušně.

Já mám ten samej router a je super asi si osel pač si ho něčim vždycky odpalíš to bude chyba uživatele ne routeru

kromě toho že se router zahřívá jinak je naprosto v pořádku a pokud uvažuješ o mikrotiku tak na nastaveni je na internetu spousta videi zas tak složitý to není

Poraď. Rád se nechám poučit. Taky se mě nechce utrácet x peněz za novej.Odpálenej nebude, když jede všechno kromě internetu. Napájím ho navíc přes UPSku...

tobě na něm nejede akorád internet jako ja myslel že si se ti usmažil

Neusmažil. Teď, po 12 hodinách, kdy byl vypnutý, všechno funguje OK. Zdá se, jakoby se přehříval.

chyby bude někde jinde než v routru když ti nejede jen net ty to máš klasicky zapojený přes wan port?

Cesta je: kabelovej modem do powerline - z powerline v patře do routeru na WAN

fakt jo tak to zkus zapojit bez toho powerline v tom by mohl byt zakopanej pes

ja mam všude sitovy rozvody udělaný ja bych nikdy powerline nepoužil

a zkousel jsi treba alternativni firmware? (napr Asuswrt-Merli, Tomato Toastman)

Nezkoušel. Sorry, ale do toho nejdu.

zkus to na tom nic neni tím nic nepokazíš ale ja osobně raději stahuji firmware od vyrobce s jejich stranek

Důvod?

Vetsinou se tim strati zarujka a pokud to bude delat porad, uz mu dlasi nevymeni.

Zatím díky všem za odpovědi. Router po včerejší odstávce funguje. Pokud by zase vypadl, zkusím zapojit záložní a kdyby problém trval, zapojím ho mimo powerline a uvidím.