Doporučte notebook pro studenta

Potřeboval bych poradit s výběrem notebooku asi do 25 000,-Kč
Velikost 15.4"
2-4GB RAM, pokud možno s Centrinem 2, 800MHz RAM a CPU s 1066MHz FSB
Procesor asi Core 2 Duo, třeba nějaký nový z řady P8x00
Asi 320GB disk
Bluetooth
Wi-Fi
Čtečka karet

Jde mi i o kvalitu zpracování a kvalitní servis, nemusí být nějak extrémně výkonný na hry, ale někdy bych si něm možná nějakou zahrál, a taky mi záleží na výdrži, prosím raďte třeba podle zkušeností a podle kvality výrobců

moc všem předem děkuji

Odpovědi na otázku

Hlavně ne ACER,každej říká že to je shit ,a já tomu uvěřil až sem si ten šmejd koupil.

Suhlas.

Lacny Acer urcite nie...

Koupil sem kus se špatným wifi adapterém,zkoušel sem to pod Linpusem,Slaxem i pod XP a ti dementi mi to poslali zpět s tím že nemohuou zaručit funkci pod Windows XP.Tak už se nemohu dočkat až mi vrátí prachy ti dementi.

Nejlepsi je, ze tam daj parodii na Linux(napul nainstalovany Linpus) a ovladace maji jenom pro Vistu. To je vazne na pest(nebo na COI)

Asi sem byl pod vlivem drog když sem od PPL převzal posraný ACER.

taky nechápu, proč tam nemůžou dát něco normálního - třeba opensuse nebo pclinuxos - obojí by bylo zadara a dá se v tom slušně pracovat

Protoze pak by tam museli dava komponenty, ktere maji ovladace pro Linux a ne ten nejlevnejsi cinskej srot.

No docela jsem se pobavila při čtení toho co jsi psal,já už 3 týdny vybírám noťase a nemůžu se k ničemu dopracovat-hrůza. Tak děkuji za pobaveníčko...super Peťka

Tak napr.:
Multimedialne-(servis az v polsku a vycackane) www.alza.cz ...
www.alza.cz ...
alebo z rady business(odolnejsie na prenasaniea servis lokalne(u nas v SR je 5 servisov,neviem kolko je ich v cechach):
www.alza.cz ...

sry uz su u nas len 4 servisy

Děkuji, a co říkáte na Lenovo ThinkPad R500???

Ak myslis tento tak vyzera dost dobre www.alza.cz ...
Tento by som si tiez objednal

z lenovom neurobis chybu R maju najlepsiu kvalitu a travelmate maju zaase velmi dobru vydrz ak chces este lepsiu kvalitu potom len dell ...lenovo alebo dell i nak nemas z coho vyberat.Ja si idem kupit SL500 onedlho ..doporucujem ak nechces na hry tak lenovo R61 nejaku 15 a dokupit si k tomu baerku namiesto napalovacky (vyminateln za chodu ) ziskas tak polovcu doterajseej vydrze kedze je 3 clankova

Za ty prachy by si měl stolní PC jak dělo.

Sice mas pravdu ale chcel by som vydet ako to nosis v taske (case+lcd+baterka+klavesnica+menic)

Jen takový dotaz, co na tom ten student bude provozovat? Pokud ne CAD apod., tak si říkám, zda na ten Office, web, mail a přehrávání videa za to nechceš dát zbytečně moc.

jo, to by pak mohl jít o 10k níž

No právě. Ale samozřejmě nic proti potřebám. Nakonec pro domácí práce a využití se dá i o více než 10k levněji koupit i lehký přístroj.

Zajdi na notebooky-forum.notebook.cz ... a tam zadej dotaz. Jsou tam lidi, kteří noťasům dost rozumí, díky nim jsem si snad vybral dobře (mám HP Pavilion dv5-1060).

prosim mohli by jste mi jeste poradit?

A co chceš ještě, prosím tě, poradit? Mohl bys sem napsat, co ten student bude dělat za školu a co na tom bude provozovat? Připadá mi, že pokud nebude na technice s CADem, tak do toho cpeš o 10 - 13 tisíc více, než je nutné. Ale moje naprosto univerzální rada je tahle - notebooky nad 2,5 kg, možná i ty trochu lehčí, jsou na každodenní PŘEVÁŽENÍ, ne na přenášení. Ono se to pronese, i když jen jednou týdně vezme k tašce s věcmi od maminky ještě brašnu s noťasem a půjde na vlak nebo bus. Takže jestli investovat peníze, a není to ten případ CADu nebo filmového střihu a postprodukce, tak do nižší váhy. Protože ten Office a DVd filmy utáhne každý kafemlejnek.

Jo a ty hry asi budou trochu problém, ale snad napiš, jaké by t měly být, a podle toho vybrat grafiku.