Doporučte grafickou kartu k dané sestavě

Zdravím, chtěl bych trochu povylepšit domácí počítač přidáním grafické karty. V současné době je využíváná integrovaná a počítač slouží převážně ke studijním účelům ale občas se na něm hrají i nějaké "starší hry". Jelikož se v oblasti sestavování moc nevyznám, tak bych chtěl od vás poradit nějakou grafickou kartu do 1 tisíce (nejlépe rovnou odkaz z czc.cz), která se hodí k této sestavě:

Mironet Midi ATX 5410 / 350W / black gray
2x 1024MB DDR2 800MHz CL5 A-DATA
MB ASUS P5L-MX / 945G / DDR2 / PCI-E / 775 / SATA / VGA
HDD WD Caviar XL / 160GB / WD1600AAJS / 8MB / SATA300
Intel Celeron 420 / 1,6GHz / 800MHz / 512KB / 775

Rád bych si zahrál třeba novější trilogii Prince of Persia, Spore a další "méně náročné" hry.
(Prosím nedoporučovat jiné komponenty co pořídit místo grafické karty, vím že to je hrozná sestava, ale v této chvíli nejsou finance na lepší)

Předem děkuju za vaše návrhy a nápady

Odpovědi na otázku

Na tyhle hry si muzes koupit prakticky cokoliv. Zajdi do obhcodu a vem neco okolo tisicovky do pci-express.

na tento hajzel je skoda vobec nejaku grafiku dokupovat
radsej tam nechaj tu co tam je a tie prachy si odloz na novu dosku s procakom/nove chipsety maju zabudovanu 9200vku grafiku/

Nevím, jak na to spěcháš, ale kolem 2100 jde (půjde tak během měsíce) sehnat novou kartu s R4770. Tahle karta by pro Tebe měla tu výhodu, že při budoucím upgrade počítače by karta ještě nějaký čas vydržela...

No ja aspon zo svojej vlastnej skusenosti bych nedoporucoval tuto zostavu vobec.
Ak to chces na word excel a podobne... ok.... ale ak na tom chces hrat hry, tak su to len vyhodene peniaze, ziadna nova hra ti na tom nepojde

Moja rada:
Ak chces PC- Dosetri peniaze a urcite nechod na celeron procesor ale min Dual Core 2 . Dalej by som odporucal poriadny zdroj, chladic 4GB Ram a graficku kartu- v cene min 3-5. tis..... to je minimum.
Fakt na tomto co si napisal ty hry hrat nemozes... vyhodis prachy a aj tak ti to vobec nepojde.

Ak nechces investovat viac- kup si Xbox alebo Playstation - tam ti hry pojdu a nebudes mat problem

Poslechni Lokomotivu...I v tom zdroji...A ty ostatní inteligentní rady ignoruj....

Ano, taky bych se priklanel k navrhum od Lokomotivy.

...jj...

No ak chce hrat len tie hry tak mu pojdu s tou 3650. Ale nic ine (novsie) ten procak je des. Dosku ma ale S775 tak by mu stacilo DC E5200 a Radeon 4670 a ma slusny herny stroj co rozhybe na rozumnych (strednych-vyssich) detailoch takmer vsetky sucasne hry. A to za cca 3500 Kc + ten fortron. Ale jeho poziadavka je 1000 Kc tak nic ine mu neostava a zrejme mu to vyhovuje - nie kazdy hra novinky.

No tady jde o to, že tenhle počítač nechci kupovat ale už ho mam koupenej už to budou 2 roky akorát ho chci trochu upgradnout

Tak kartu na tvojom mieste asi 3850 a jednoznačne ten zdroj aspoň 400W.Hm...ak celerona už veľmi chceš, tak aspoň dvoj jadro.Ale priklonil by som sa tej 5200 od intelu. Výhodou je, že ak sa budeš s tým jemne hrať, tak dvihneš i výkon grafiky i procáku, ak časom zakúpiš chladič trošku lepší.

clovece, on ten pocitac nesklada, on ho ma, len namiesto integrovanej VGA potrebuje nieco vykonnejsie, najlepsie do sumy 1 k.
treba lepsie citat tie zadania, kym nieco napises...

ano, je diskutabilne, ci sa mu oplati do toho vrazat, ak je vsak ochotny to urobit, tak hned prvy post je idealny...

To bolo do budúcna na nie drahý hw a jemu postačujúci.Dík, že máš názor obmedzený iba na presne stanovenú otázku.Ak bude upgradovať, tak nech zváži viac názorov.Nič zle som tým nemyslel.

myslel som tym tvoju narazku na celerona, nie na ten zvysok, takze tak...

Procák mu už hore niekto načrtol, že by to chcelo.., priklonil som sa.Celeron je dosť pomalý a trápi sa s ním všetko skoro v tej bedni.Ak súhlasím s niekym predomnou, tak neviem čítať však?....to zjavne nevieš ty.Ak bude mať peniaze dozaista porozmýšľa.Je to jeho voľba a prečítaj si všetko, kým vyhrkneš ako hysterka.

To co som navrhol ja ten E5200 + tu 4670 to bolo len ako napad mat za relativne malo penazi vela muziky. Je to jeho rozpocet a za limit 1000 Kc + zdroj je jedina volba ta Ati 3650. Lenze ma 2 GB Ram a Socket 775 a keby k tej 1000 dal este 2200-2400 Kc tak by jeho vyber hier nebol obmedzeny na seriu PoP (toho najnovsieho ten Celer neda), Spore a spol. a hry do roku 2005 ale by mohol pod XP drvit Crysis, Mass Effect, Stalker....... To bol iba napad.

Ja s tebou súhlasím, len som dal štipku drahšiu grafiku a predsa lacnejšiu ako 4770.

zase su tu rady od ludi co chcu mat na obsasne hranie starych hier 300 fps a vyhodit 25K za pc ked si na nom pisu vo worde, mam dojem ze takto po vacsine pisu decka ktorym rodicia upgreaduju pc kazdy druhy mesiac kvoli najnovsej hre