» Poradna » Notebooky

Doporučili byste k této sestavě win 10?

Zdravíčko, mám notebook s parametry intel core i3 5005u 2.0ghz, 4 gb ram, 1 tb ssd. Aktuálně mám linux mint a běží vše dobře. Myslíte, že se mi s těmito komponenty vyplatí přejít na win10 pokud tam chci občas rozjet i nějaké lehké hry či programy typu IntelliJ IDEA apod.? Díky

Odpovědi na otázku

Proč by ne. Win 10 se instalují na daleko větší šunky.Jen těch 4GB ram bude trochu osina v pr.., ale ne že by to nešlo jen s 4GB.

neviem comu hovoris hry, ale tento notebook je na hry uplne nevhodny. Aj na kancelariu je uz pomalsi, kedze ma svoj vek a aj pred 6 rokmi ked sa vyrabal to bol jeden z pomalsich kuskov.

Pro běžného uživatele je tento notebook na kancelářskou práci naprosto dostatečný. Pracuji na daleko horších strojích.

To nikto nerozporuje, na kancelariu i tu IDEU stacit bude. Ale na hry to faaakt nie je. A tazatel sa pytal i na to, tak dostal odpoved.

Občas si zapnu 1.6ku nebo minecraft :D

A ty běžej i pod tím Mintem, ne? Není tedy důvod migrace.PrasatkoPee

S 1TB diskem bych tam nechal klidně obojí v dualbootu.

Na tomto notebooku nebude s W10 žádný problém. Mě jede W10 v pohodě i na HP Compaq nx7400 (s SSD) z roku 2007. Důkaz: https://ctrlv.cz/LK2R 4 GB RAM problém pro W10 nebude, ale pro hry určitě ano. Pokud tam budete hrát hry, tak doporučuji upgrade na 8GB. Na kancelářskou práci je Vaše současná konfigurace naprosto dostatečná.

V práci běžně používáme Dell Optiplex 7010, i3, 4GB RAM, bez SSD s plně aktualizovaným W10 64bit. Není to na žádné vyskakování, ale stačí.

Tak to vás upřímně lituju. Já jsem tuhle plečku naštěstí mohl před pár měsíci vyměnit. Nevím, co pro vás znamená, že to stačí, ale pro mě, uživatele s domácím PC, kde je SSD, bylo tohle naprosto nepoužitelný. Potřebuju mít k práci kromě browseru ještě další dva programy a jakákoliv práce s nima byla strašný utrpení. Nemluvě o tom, že, když každý úkon trvá násobně déle, tak jde efektivita dolů, protože firma vás pak platí za čekání a ne za práci...

A pod linuxem to neběží? https://linuxconfig.org/how-to-install-intellij-i... Jinak pokud to chceš zkoušet s W10, tak klidně běž do toho. Udělej si zálohu toho MIntu a zkus tam dát W10. Uvidíš jestli ti poběží dobře či ne. Když ne, tak si můžeš vrátit ten Mint ze zálohy nebo nainstalovat znova.

IntelliJ IDEA i Minecraft je i pro linux ne?

Opravdu 1 TB SSD? To asi nešlo takhle z továrny. Jinak na WIN10 OK, ideálně zvýšit RAM na 8+ GB.