Doporučený zdroj

Dobrý den.Potřebuji poradit jaký zdroj by utáhl tuhle sestavu.Procesor: Intel i3-4170Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GBZákl. deska: ASUS B85M-G8GB ram DDR3Harddisk 1TB, ssd Crucial MX300 275GBObčas se mi stane, že se mi z ničeho nic restartuje počítač a myslím, že to je zdrojem, protože jinak mám všechny komponenty nové.Můj aktuální zdroj: https://ctrlv.cz/yRv3

Odpovědi na otázku

Proč jsi nacpal starý zdroj do nové sestavy? "z ničeho nic restartuje počítač"=> obvykle práce tepelné pojistky. Zdroj PC nerestartuje, při přetížení prostě vypne.Nesdělil jsi teploty GPU, CPU a chipsetu v max. zátěži.

Jak zjistím teploty prosím?

Libovolný zátěžový test umí zaznamenávat průběh teplotní křivky sledovaného hw.

Jaký na to je program?

Třeba OCCP.Každopádně pády z ničeho nic většinou nezpůsobuje přehřátí CPU nebo grafiky, ale právě nestabilní zdroj. Přehřívání v první řadě způsobí omezení výkonu a až pokud to nestačí a uživatel dále ignoruje sekající se a přehřívající se PC, až pak se vypne. Ale omezení výkonu si obvykle člověk všimne, protože je opravdu velké.

Teď jsem se díval na ty teploty a CPU max 64 stupňů a GPU 73 max.

Takže je to pravděpodobně zdrojem. Jaký bych měl pořídit teda podle sestavy co jsem napsal ?

Opravdu kritické teploty jsou až kolem 100°C. Ne že by bylo super je udržovat na 80-90°C, ale fungovalo by to normálně. Ale ty máš teploty ok. Takže pokud to padá, bude to skoro určitě tím zdrojem. Výměn ho alespoň za něco jako je CX450M (moderní zdroj, 5 let záruka, nízká cena) a bude po problému. Tvoje sestava nežere v zátěži více než 200W (kdyby 250W), takže nemusíš koukat po 500+ zdrojích. Zvláště pokud by to bylo na úkor kvality.

Dobře děkuji, jestli teda bude stačit ten CX450M tak ho koupím.