Doporučený výkon zdroje

Ahoj,potřeboval bych poradit. Chci si pořídit MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8G, 8GB GDDR5 a potřeboval bych vědět jestli je to reálný nějak použitelně rozjet na:MB:MSI B150 GAMING M3, s.1151, DDR4, ATXCPU:Intel Core i5-6400 (2,7 GHz, 6MB, LGA 1151) Zdroj: SEASONIC ECO 430 (SSR-430ST T3), 80+ Bronze, 430W (Tady se obávám)Navíc moje současná grafika má napájení 1× 8-pina ta nová 1x 6+8pin PCIe. To bych musel asi úplně vyměnit zdroj že?Díky za případné odpovědi.

Odpovědi na otázku

Zdroj by měl stačit, karta má TDP 180 Wattů, zbytek počítače se vejde pod 100 Wattů.

No ale ten zdroj má napájení pro grafiku 1x6+2pin a ta nová požaduje 1x6+8pin

Stačí použít kvalitní redukci - buď bude u grafiky přibalená, nebo je potřeba ji koupit. Je na ní označení průřezu AWG - mělo by to být AWG 18 nebo lépe AWG 16.

Díky za konzultaci, už instaluju ovladače :)

Přiznej se, že jsi o tom nápisu na drátcích malým písmem předtím vůbec nevěděl?

No nevěděl, ale takovou redukci jsem našel jen jednu a ta je AWG 20.

Používej ji jako provizorní řešení, protože při větších proudech na ní poroste úbytek napětí a může se trochu zahřívat. Kontakty asi (určitě) neupálí, ale dlouhodobě bych ji nepoužíval. Redukci s větším průřezem nutně nemusíš kupovat. Obvykle na ni narazíš u starých počítačů, protože tenkrát ještě nešeřili na kabelech. Například k Radeonům X1950 Pro a GeForce 9600 GT se přibalovaly redukce dokonce se dvěma molexy na vstupu aby co nejvíce snížili ztráty na konektoru. Jakmile se ti dostane do ruk takový počítač k likvidaci/upgradu, hezky si ji zabav pro sebe.

Tak jsem objednal AWG 18, najít AWG 16 je na netu nadlidskej úkol.