» Poradna » Programy

Doporučený programovací jazyk na odesílání dat ze serveru na web nebo do aplikac

Ahoj, chtěl bych vytvořit jednodušší web na kterém bych přijmal data ze serveru. Byl by tam v podstatě jediný druh přijmaných informací - kratší text. Mohli byste mi nějaký jazyk k tomuto účelu doporučit? Myslíte že by pro začátečníka i zde mohl být dobrý python (ze strany serveru)?Díky

Odpovědi na otázku

Ano, Python je na tohle vhodny. Stejne jako vetsina dalsich beznych jazyku.Sice uplne nerozumim formulaci "web, ktery by prijimal data ze serveru" , ale s podobnymi vecmi si Python (a jine) poradi s prehledem.

K čemu programovací jazyk, když to uděláš i v cmd nebo powershellu.

K tomu, aby nebyl lama, jako ty?

On hlavně nenapsal co vůbec chce. Protože to, co chce, třeba může být server je, jen poslat data, což je triviální. Nebo to může znamenat to, že se má naprogramovat server ve smyslu třeba web serveru, což je taky celkem ještě triviální, co už by úplně triviální nebylo, je naprogramovat třeba websocket server.

No, mým cílem je aby bylo možno vložit kód který by z mobilní aplikace nebo webu poslal data ( konkrétně text: jméno, aresa, telefon) a ta se někam uložila a naopak, tedy zobrazovat data ze serveru na web nebo mobilní aplikaci. Vzhledem k bezpečnosti bych asi spíš nechtěl vlastní server ale využít nějakou cloudovou službu. Co třeba firebase nebo google cloud? Byly by vhodné?

to je dost nekonkrétní. To koncové zařízení tam funguje jen jako zobrazovadlo, nebo se přímo využívá k získání některých dat (čtečka kódu přes kameru ap.)?Jestli to nemůže být jen čistě webová aplikace, co se používá z browseru.

Ta aplikace nebo web bude jen zobrazovadlo.

tak to bych to dělal spíš rovnou jako web aplikaci, kde to webové klikátko bude nějak přímo napojené na databázi. Záleží na tom, s jakými daty chceš pracovat a jak, na něco může už existovat i něco hotového...

Myslím že jsem napsal s jakymi faty chci pracovat a jak. Bude tam prostě jedna funkce k odeslání. A jinde se to potom bude zobrazovat.

a jak je chceš posílat a zobrazovat?Ono odesílání Google Formulářem je taky odesílání dat a zobrazení ve sdílené Google Tabulce je taky zobrazení. A takové řešení ti jako totální neprogramátor naklikám za chvilku.Ale ve chvíli, kdy by sis třeba usmyslel, že uživatelé mají mít možnost svoje data později opravit, nebo třeba chceš údaje z adres zobrazovat na mapě, tak předchozí řešení stačit nebude a bude potřeba mnohem víc.

Ano, jak jsem již psal, mělo by být možné s nimi pracovat i dál. Zobrazit ne mapě také.

ale ono to samozřejmě možné je - data z Google formuláře máš ve strojově čitelné podobě a dál si s nimi po technické stránce můžeš dělat co chceš. Spíš jde o to, co tam aktuálně chceš mít a zda na to všechno máš schopnosti a kapacitu.Zrovna převedení textových adres na mapu znamená napojení na nějaké geokódovací API / algoritmy např. od Google / OpenStreetmap, aby ti to adresy "převedlo" na zeměpisné souřadnice. Což není úplně sranda, navíc třeba u Google to má určitě i nějaké formální podmínky apod.

Ano, mimo jiné to o čem mluvíš už mám hotový. Jen jen mě šlo o to jak brát ty data z cloudu.

Tak snad ti ta webová aplikace běží na nějakém serveru, kde máš i nějakou SQL databázi, ne?Jako jak chceš poradit, když o tom, co už máš neřekneš prakticky vůbec nic. Nikdo po tobě nechce, abys sem dal celý kód, stačí kdybys laskavě popsal, co už máš hotové (v jakém jazyce / formátu) a jak to funguje (na co a jak je to napojené atd.).

Pozri si Amazon AWS - na rok je zdarma:AWS Lambda, RDS, API GatewayCo sa tyka jazykov, su dost siroke moznosti, ak ziadny nevies, tak ja by som doporucil Python alebo JavaScript. Plus samozrejme budes potrebovat pre FrontEnd zaklady aspon HTML, pripadne CSS a JavaScript.