» Poradna » Ostatní

Doporučení programu

Dobrý den,chtěl bych vás požádat o radu, hledám program, který by uměl přesouvat obrázky (auta) po mapě, která bude jen jako podklad. Popřípadě se budou vázat k objektům (garáž) přesouvaní bude provádět osoba. Slouží pro rychlou identifikaci. Předem děkuji za nápady

Odpovědi na otázku

a to přesouvání se má dělat ručně (chytnu obrázek a šoupnu ho jinam), nebo na základě nějakých parametrů (podle souřadnice, po trase?)?Co má být výstupem z toho programu? Stačí obrázek?Pokud ano, tak stačí dát do LibreOffice Draw obrázek mapky, zamknout jeho velikost a polohu a přes něj dát obrázky aut (u kterých se nezamkne poloha, ale jen velikost) - uživatel je může chytit myší, posunout kamkoliv a výsledek uložit jako obrázek nebo PDF. Program je česky a zdarma i pro firmu.

podklad bude mapa (část města ) ve, které budou zaneseny garáže a ostatní prvky, budou se posouvat jen ikony aut dle aktuální pozice.

to jsem pochopil, ale jde o to, jak to bude probíhat:a) Frantovi někdo zavolá, že auto č. 1 je v garáži a auto č. 2 je v ulici XY 123. Franta otevře program, chytne myší obrázek (ikonku) daného auta a ručně ho šoupne po obrázku s mapou na místo, kam mu řekli. Z programu pak uloží obrázek s celkovou situací a pošle ho třeba šéfovi.b) program nějak automaticky zpracuje informaci o poloze daného auta (např. v autě je GPS modul a posílá polohu) a automaticky změní polohu na interaktivní mapě, která se bude sama průběžně aktualizovat.Varianta a) je jednoduchá, realizovatelná např. přes ten LibreOffice Draw a nic to nebude stát. Varianta b) je realizovatelná taky, ale zadarmo to nebude a vyžaduje to jak software na míru, tak i nějaký ten hardware.

Ano jedná se o variantu 1, data se nikam neposílají a není potřeba přesné lokalizace, vše bude na lokální stanici. Při předání směny ( 3x denně ) pracovník lehce pozná kde se auta nacházejí. Přirovnal bych to k přesouvání ikon na ploše, s tím že pracovníci by neměli možnost mazat auta a garáže, což asi nepůjde

To s tím zablokováním bude problém. Garáže a další statické ikony půjdou zamknout. Ale jak jsem právě zkusil, tak to pořád jde vybrat a smazat.

v Inkscape jdou zamknout jednotlivé vrstvy, pak by nešlo myší vybírat a posouvat nic než auta. Program opět zdarma a česky.Bohužel zas nezamknu velikost toho auta, takže se ti může stát, že někdo změní velikost ikony...Napadlo mne ještě řešení přes Google mapy, ale to má zas jiná úskalí a využití pro firmu se řídí jinými pravidly... Taky nefunguje bez netu...

Děkuji za rady, google mapy moc nevyhovují. Vyzkouším udělat webovou stránku, uvidím zda to bude mít účinek.