Doporučení na upgrade

Zdravím, mám sestavu již tři roky a pomalu uvažuju, jestli něco nevylepšit. Níže mám co jsem si kupoval, kromě toho tam mám ještě dalších 8GB ram, stejný typ, 2x SSD 256GB a 1TB HDD.Zde je seznam HW https://imgur.com/97oQlKHPC používám převážně ke hraní her, na práci mám služební, nejčastěji Battlefield (poslední díly) a World of Warcraft. Minimálně v tom posledním jsou někdy problémy s FPS při náročnějších událostech, ale i tak jedu na dost vysoké detaily. Spíš si myslím, že samotná hra je stará a neumí využívat všechen výkon, který ji jsem schopen dát. U BF jsem už prostě asi nevýkonný na větší detaily. Nějaké rady, co vyměnit za co? Třeba GK a procesor, abych nemusel měnit MB, případně dnes už je lepší vyměnit vše a jít už do DDR4, jiné patice atd..Rozpočet do 15 tisíc cca.

Odpovědi na otázku

4460 + 960, to je sestava která by si zasloužila komplet výměnu. Nejvíc by šla pocítit asi ta GK (tam pak dle rozpočtu).btw: tahle sestava určitě nemá 3 roky, ale tak 5

Ta teď by mě zajímalo který hovado tady zase dává mínusy.. co není pravda, že 4460 je šunt a gtx 960 bych dneska ani nekoupil, protože nemá smysl (i gtx 970 už se zadýchává).. nebo snad to, že ta sestava není stará? šak to je kurde 5 generací staré cpu.. (navíc 4460 je ještě před haswell refresh pokud se nepletu)btw: většinu hw o kterých se tu píše sem měl někdy více či méně doma a přesvědčovat někoho, že i5 4460 + gtx960 je super pc je prostě nesmysl.. domů bych to nechtěl už ani zadarmo...

Mám teorii, že to dělají lidi, kteří tohle mají doma nebo mají ještě větší šrot a tím mínusem si pro sebe utvrdí, že to co mají doma "ještě stačí"

Mám Phenom II X4 955 + GTX660 myslíš, že by si to též zasloužilo výměnu? (Hraju BF1 MP)

Ok, upřesnění - kupováno před 3 roky :D Komponenty určitě nebyly úplná novinka

CPU je v pohodě, pokud necilis nad 60fps. Grafika pomůže naprosto brutálně. Klidně 2070.

4460 s 2070 ? To teda ani smykem...(měl sem 4460 i 4570 a teda výkonnostně nevim... už s gtx1070 u dosti her bylo poznat, že cpu jede (někde) do plných a gpu se fláká...)

To sice ano, ale i tak půjde s výkonem hodně, hodně nahoru.

Jistě, ale kdyby měl třeba 1070 která stojí 3x méně, ve finále má stejné fps... +/- Tzn. při celém upgradu proč ne, ale kupovat k utrápení 4460 rovnou rtx 2070 je fakt šílenství..

Vše záleží na okolnostech. Pokud by hrál ve 4k, utahne mu to klidně i 2080Ti. Kupříkladu já používal donedávna 2x1080Ti na ještě starším 2600k a u grafický náročných her na max byly i tak bottleneckem grafiky. Rozdíl po upgradu na 9900k takrka nulový. Jen u minimálních FPS došlo k menšímu zlepšení. Tohle potvrdí každý test na libovolném technickém webu. Zkrátka záleží na použití. Pokud stačí 60fps, tento procesor zkrátka stačí, bez ohledu na grafiku. Pokud míříš na 144Hz, je to samozřejmě nesmysl.

U spousty lidí je populární názor, ze na hraní ve vysokých rozlišeních a detailech je krom výkonné grafiky potřeba i extra výkonné CPU. To je mýtus. CPU nemá o nic víc práce ať hra jede v 640x480 nebo 4k. Respektive bude mít víc práce právě v tom nižším rozlišení, protože ho nebude brzdit grafika. Na full HD V 60fps stačí 1070 a klidně tento procesor. Na 4k v 60fps stačí 2080Ti a stejně tak klidně toto i5. Ovšem pokud chceme především vysoké fps a nezáleží tolik na rozlišení a grafice, je třeba co nejvýkonnější CPU. No a nakonec pokud chceme co nejvíc FPS v solidní grafice, musíme mít výkonné jak GPU, tak CPU. Nicméně GPU má v tomto scénáři přednost. Nové hry ve 4k žádná grafika neutahne na max ve 144fps... CPU tedy bude čekat na grafiku... a to i tohle slabé CPU.Vše je zkrátka třeba sladit dle požadavků. Ne vzít jeden případ a prohlasit ho za obecnou, vždy platící pravdu.

Týpek co má 960ku asi nehraje na 4K facepalm...

To nehraje, ale třeba po upgradu chtít bude. Já bych si ty facepalmy šetřil. Pokud chce něco upgradovat, grafika rozhodně je na prvním místě at hraje na čemkoli. 960 je opravdu šunka. Pokud je na fullHD, doporučuji 1070ku a s CPU počkat na 10/7nm, protože měnit teď komplet platformu - deska, ram, CPU - není moc dobrý nápad.

No 4k hrát nepotřebuju, nemám na to ani monitory, mám 2 monitory FullHD. Stačilo by mi fakt jen držet stabilně na 60 fps.

Tohle je dost individuální. Třeba ti bude stačit i pouhá výměna GTX 960 za třeba GTX 1660 Ti. Hodně záleží na hraných hrách a jejich nárocích. Ale pravda, že zrovna multiplayer v BF je na CPU náročnější. Takže tam by pouhá výměna grafiky sice zvedla fps razantně nahoru, ale pravděpodobně by tam stále zůstaly nepříjemné propady. Jenže když budeš chtít CPU+MB+RAM+GK, tak je 15k dost limitujících a není tam prostor ani na tu 1660 Ti.

Do 15k se sotva vejde 1600X+1660:https://www.czc.cz/256856,209973,247774,2418... https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-4460-vs-... Výkon na jádro je bez OC velmi podobný, takže ve spoustě her bude přínos CPU minimální. Ale třeba BF ocení o dost vyšší výkon v multivláknu.https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-960-vs... GTX 1660 (bez Ti) má oproti GTX 960 zhruba dvojnásobný výkon. Novější 2600(X) zvedá cenu a i5 od Intelu také.

Když nejsou peníze na celý komp, vyměnil bych GPU za novu GTX 1660 např. https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1660-vent... .To by měl procesor ještě utáhnout a rozdíl oproti původní grafice bude veliký. S tím vydržíte zas nejaký ten rok s hraním ve FHD 60Hz a našetříte nba celý nový komp. Do podzimu jsem měl GTX 960, ta už na FHD bohužel nestačí, vyměnil jsem jí za GTX 1070Ti a rozdíl je obrovský, dokonce jsem přikoupil i 144Hz monitor, abych jí využil.

Vylepšit to půjde (i7), ekonomicky to nebude dávat smysl - výhodnější je prodat a koupit nové nebo něco krátkodobě jeté se zárukou.